Dana Čermáková - Fenomén Zdeněk Svěrák

29. dubna 2014 v 19:13 | Polgara |  Česká literatura
...


Nakladatelství: Imagination of people
Rok vydání: 2014
Anotace:
Zdeněk Svěrák je zkrátka fenomén, jehož jméno je velice výrazně a nesmazatelně zapsáno v naší novodobé kultuře. Autorka knihy ho přibližuje ve všech jeho uměleckých podobách, tedy jako scenáristu, textaře, spisovatele, herce i humanistu s bohatou charitativní činností. Čtenář po přečtení knihy zjistí ovšem to nejdůležitější - že je mu Zdeněk Svěrák velice blízký, protože má podobu úžasně lidskou.

Od životopisů očekáváte rozsáhlé fotografie doprovázené různými fotografiemi. Alespoň ve většině případech. Proto jsem s nadšením po téhle knížce čapla, ale po jejím přečtení přišlo trochu rozčarování. Což o to, určitý základ by tam byl. Ale jde spíše o takové shrnutí toho, co známe z novin a dalších médií.

Nicméně knížka jako taková nebyla špatná, jen mi trochu vadila ta….bulvárnost? Čekala jsem trochu víc, ale přesto si z knížky něco odnesete. Donutí vás zavzpomínat, kde všude jste pana Svěráka viděli. Je vidět, že autorka hodně čerpala z toho, co bylo napsáno anebo s rozhovorů, které již vyšly. Přesto je vidět, že se snaží dostát svému slovu a pět na slavného Čecha jen samou ódu. Což je víc než dobře.m Svoji knihou vám připomene události na něž jste zapomněli a zavzpomíná na staré dobré časy.

Nejedná se vyloženě o čistokrevný životopis. Sice se tu hodně dozvíte, ale způsobem, který je pro životopisy víc než nezvyklý. Knize najdete všechno, čemu se pan Svěrák věnoval. Tedy psaní, režírování, hraní, skládání písniček a je to jakási sonda do jeho bohatého života. Nezapomněla ani na jeho charitativní činnosti, kterých je také víc než dost.

Nutno podotknout, že knížka má krásný formát, který je příjemný a není moc rozvláčná. Je tu od každého trochu, zároveň tady najdeme doprovodné fotografie.

Zaposkytnutí recenzního výtisku děkuji Knihcentrum
Knížku můžete koupit na Fenomén Zdeněk Svěrák
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama