Lisa Jackson – Noc předtím

30. března 2014 v 18:55 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...


Nakladatelství: Domino

Série: Savannah
Rok vydání: 2014
Počet stran: 424
Anotace:
V ponurých stínech ospalého jižanského městečka se skrývá sériový vrah. Zabíjí s děsivou precizností, každá vražda je krvavou kopií těch předchozích. Jako by pro něj oběti byly pouhým prostředkem k naplnění morbidní touhy, která nemůže být nikdy ukojena...
Caitlyn Montgomery Bandeauxová se probudila zborcená krví. Nevzpomíná si na jediný okamžik předešlé noci, kdy byl brutálně zavražděn její manžel. Ví jen to, že stejným způsobem zemřelo až příliš mnoho lidí, které dobře znala.
Pro policii je hlavní podezřelá, což je samo o sobě děsivé. Ještě děsivější jsou však střípky vzpomínek, které jí naskakují v mysli. V naprostém zoufalství se obrátí na psychologa Adama Hunta, ale vzápětí se jí zmocní další pochybnost: do jaké míry mu může důvěřovat? Když totiž vrah znovu zaútočí, Caitlyn začíná zjišťovat, že ti, kteří vypadají jako ztělesněná nevinnost, mohou v sobě skrývat ryzí zlo...

Lisu Jacksonovou znám zatím prostřednictvím pouze jednoho románu to Ztracených duší, které neměly chybu. Možná právě proto mě zaujala její Noc předtím. Tentokrát to vzala trochu jinak a rovnou na čtenáře hodila nepříliš vraždu. Začala bez okolních cavyků a s ničím se nemazlila. Stručně a jednoduše nás uvedla přímo do středu dění. Navíc na čtenáře vrhla okamžik po probuzení se z kocoviny, který většina zná. Problémem však je, že si hlavní hrdinka nevzpomíná na události předešlého večera a v hlavě má neuvěřitelný zmatek.

Do toho všeho jí matou myšlenky na Joshe u něhož si taky není jistá absolutně ničím. Je zmatená a vyděšená. Tedy hlavně poté, co je hozena do středu vyšetřování, protože je hlavní podezřelou. Manželem se totiž rozváděli a on si našel novou přítelkyni. Jediné, co by ji mohlo pomoci bylo, že se dlouho neviděli a nebyli spolu v kontaktu.

Caitlyn navíc pochází z bohaté rodiny, kde se stávají tragické události jako na běžícím pásu. Kromě smrti manžela přišla o dceru. Nejhorší na tom všem je pro Caitlyn ta nevědomost. Vždyť ho mohla klidně zabít ona.

Hodně mě taky překvapilo množství postav, které se v příběhu objevilo. Musíte pííběh číst velmi pozorně abyste se neztratili. Lisa neváhala a vyprávění podávala ze všech úhlů pohledu. Takže se tu setkáme nejenom se samotným vrahem, jehož motiv a pohnutky se dozvíme až na úplném konci, ale i policistou Reedem, jenž vede vyšetřování a jeho spoluvyšetřující Sylvií. Líbilo se mi, že nikdo není ani dobrý ani zlý. U každé postavy, i u té hlavní jsou vyzdvihnuty jak její přednosti, tak její slabiny.

Spisovatelka ví,jak čtenáře chytit a nepustit. Nádherně dokáže navodit mrazivou atmosféru. Po celou dobu čtení vám běhá mráz po zádech a jste rádi, že jste v teple svého gauče a neprožíváte to, co hrdinové příběhu. Aby toho nebylo na čtenáře tolik, tak nezapomněla ani na lásku, kterou oživila v podobě psychologa Adama. Konec je dost nečekaný. Nejenom, že se znovu spisovatelka vydala směrem, který byste nečekali, ale nezapomněla vám hlavu zamotat ještě dalšími událostmi. Takže pokud hledáte něco příjemně mrazivého s opravdu minimalistickým nádechem romantiky, tak právě Noc předtím jetou ideální volbou.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuj nakladatelství Domino.
Knížku můžete koupit na Noc předtím
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rachel-Roo Rachel-Roo | E-mail | Web | 30. března 2014 v 20:41 | Reagovat

pěkná recenze. o knížce už jsem slyšela, vypadá zajímavě

2 Ennie Ennie | Web | 2. května 2015 v 21:39 | Reagovat

Tak já jsem knížku četla zhruba o rok později než ty. A byla celkem dobrá. Až občas díky ní přemýšlím, jestli mi také tak trochu nehrabe :D. Bylo to pěkné oživení mých "kriminálek", kde vím, co už můžu čekat...každopádně jsem nečekala, že je to s dvojčatama takhle (doufám, že chápeš, co tím myslím :D - nechci někomu udělat spoiler).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama