Kateřina Petrusová - S hlavou v oblacích (pejru)

17. března 2014 v 16:41 | Polgara |  Česká literatura
...Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 120
Anotace:
Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?...

Spisovatelku, kterou známe především díky její prvotině Nebezpečná láska, jež má už další dvě pokračování. Nicméně je hodně akční i na svých oficiálních internetových stránkách. Nicméně S hlavou v oblacích je tak trochu něco jiného než na co jsme od ní zvyklí. Přesto opětovně dokázala, že psát umí a její fantazii se meze nekladou.

U téhle knížky se mi hodně líbí, že krom jiného používá jména čistě českého původu, což je celkem neběžé. Ono se možná není čemu divit, když příběh se odehrává v Čechách. Jenže to není jediný klad vyprávění. Přestože právě tato útlounká knížka spadá do žánrů románů pro ženy, tak Katka dokázala nemožné a dokázala jej pojmout po svém způsobu. Nesmírnou výhodou příběhu je, že jej bere s velkou nadsázkou. Ty její trefné poznámky, humor nemají chybu.

Přestoře je příběh jednoduchý, snadno odhadnutelný, tak díky stylu jakým je napsaný se stává něčím víc, než jen pouhou červenou knihovnou (čímž nechci říct, že všechny knížky z červené knihovny jsou špatné. Z vlastní zkušenosti vím, že i i zde se dají najít dobré kousky).

Pobavilo mě jakým způsobem jsou tady zonrazováni lidé na vesnici. Někdy až trochu moc trefně, což nejednou vyvolává komické situace. Postavy jsou sympatické, přirostou vám k srdci. A nemám na mysli jenom hlavní hrdinku Markétu anebo burana (omlouvám se, ale tomuhle nešlo odolat :-D ) Pavla. On je takový všeználek, jenž ví i to, co by neměl a nejednou se plete do věcí do nichž mu nic není. Jednoduše milé, zábavné, ale především chytlavé čtení na večer.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knížku můžete koupit na: Hlavou v oblacích (pejru)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama