Karen Travissová - Star Wars - Republikové komando - Pravé barvy

15. března 2014 v 14:15 | Polgara |  Sci-fi, Dystopie
...


Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2014
Počet stran: 432
Anotace:
Válka mezi Republikou a separatisty nebere konce. Tajné operace komand klonovaných vojáků nikdy dříve nebyly tak důležité… ani nebezpečné. Vítězství Republiky, na začátku konfliktu téměř jisté, je nyní najednou na vážkách a jednotka Omega učiní šokující odhalení, jež otřese jejich důvěrou ve vedení armády.
Jasná čára mezi spojenci a nepřáteli se stále více zamlžuje a vojáci Velké armády Republiky - od klonovaných poddůstojníků až po jediské generály - musejí náhle čelit pochybnostem ve svých srdcích a myslích. Pravda se jeví jako křehká, proměnlivá iluze a jen nadcházející peklo odhalí obě strany v jejich pravých barvách.

Další příběh ze světa Star Wars v podání Karen Travissové. Jedná se o druhý díl, který se nám dostal do rukou. Hodně zajímavým zpestřením je to, že rytířka Jedi je těhotná a to rovnou s klonovým vojákem. Naše žena jedi se jmenuje Etain Tur-Mukan a má pozici generála. Je to neobvyklé z toho důvodu, poněvadž Jedi nesmí mít pokrevní svazky, pokud se dobře vyjadřuji. Jenže tohle není hlavním tématem příběhu. Zajímavá je i ta část, která je psaná z pohledu "obyčejných" vojáků, kteří o válce pochybují. Uvědomují si, že na ní něco smrdí, a že i dobrá strana není zrovna taková, jak se snaží tváři.

Příběh je do detailů propracovaný, setkáme se vším, co známe z filmů a dostane se nám mnohem víc než jsme původně čekali. Knížky jsou živé a čtivé, autorka si dává hodně záležet na podrobnostech a nevyhýbá se ani podrobným popisům všech vymožeností. Byť jde o bitevní lodě, droidy anebo zbraně.

Zároveň čtenáře zavede do světa intrik, který nebere konce. Vy občas máte trochu problém se chytit, a proto se nejednou musíte vracet o pár stránek dozadu, abyste se zorientovali. Ale jakmile si zvyknete, příběh vás pohltí a vy svým oblíbencům držíte pěsti od začátku do konce. Uvědomujete si, jak dlouhou cestu máte před sebou stejně jako postavy.

Postavy se vyvíjejí, postupně odhalujeme všechny příčiny, které dovedly k jejich jednání. Zároveň se tak posouváme dál v příběhu, který je plný překvapení. Jedná se o 3 díl série, jak správně podotkla Elinor. Více najdete v jejím komentáři. :)

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Knihcentrum
Knížku můžete koupit na Pravé barvy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elinor Elinor | Web | 15. března 2014 v 18:54 | Reagovat

Obvykle tě čtu velmi ráda, ale tentokrát... tentokrát mám pocit, že ti ven utekl koncept. Pravé barvy jsou třetím dílem série (první díl je Hard Contact, kde se Etain s Darmanem poznají, druhý Tripple Zero, v rámci nějž se rozvine romance a Etain otěhotní - pokud vím, vyšlo v češtině všechno, oba předchozí díly jsem sháněla jako dárek a už s úspěchem rozdala).
Jako fanoušek SW bych mohla i dodat, že RCčka, o ARC nemluvě, fakt nejsou obyčejní kloni a je tu ta "mandalorianská kontroverze". Plus nepomáhá "hodně zajímavým zpestřením je to, že rytířka Jedi je těhotná a to rovnou s klonovým vojákem. Naše žena jedi se jmenuje Etain Tur-Mukan a má pozici generála." a následná poznámka. Ano, nová trilogie nějakým způsobem omezila jedijské vztahy, ano, Etainino těhotenství je průšvih (stačí si vzpomenout na reakci Kala a víceméně jejich dohodu na konci druhého dílu komand, a celkově, jak se Kal v Trojité nule koukal na tu vznikající romanci!).

(Jinak kdo má čekat na pokračování - spíš kdo má nenadávat na The Clone Wars, když kvůli nim se ta série nedokončila. Tedy, Imperiální komanda se nedokončila,  Republiková končí Rozkazem 66 a Imperiální měla dosledovat a dotáhnout osudy postav do závěru.)

2 Polgara Polgara | Web | 15. března 2014 v 19:33 | Reagovat

[1]: Koukám, že tentokrát, když jsem si článek přečetla znovu, to bylo hodně velké šlápnutí vedle. SW mám hodně ráda, ale podle tvých a přítelových komentářů zjišťuji, že se mám ještě hodně, co učit. Nicméně děkuju, žes napsala a neposlala si mě po tomhle jakožto blogerku do háje. :-) Ten konec článku jsem trochu upravila, tak to snad již nevyznívá tak amatérsky.

3 fo-ol fo-ol | E-mail | 3. května 2016 v 17:42 | Reagovat

me se to tedy vubec nelibilo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama