J. D. Robb – Smrtící stvoření

26. března 2014 v 18:24 | Polgara |  Světová literatura
...

Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2013
Recenze na díl Smrtící nevinnost

Je zajímavé sledovat, jak se rozmohl u spisovatelů trend vydat alespoň jednu sérii pod pseudonymem. Vím, že J. D. Robb patří mezi tu déle píšící sortu, ale například Rowlingová, Lars Keller (pod tímto se ukrývají manželé) a určitě jsou i další, ale navíc si bohužel nevzpomenu.

Nicméně pod tímto se ukrývá Nora Robertsová, která nás již 25 dílem seznamuje s poručíkem Evou Dallasovou. Tentokráte se ocitá v nebezpečí sama policistka, poněvadž, aby sériového vraha mohli dopadnout, ta se ona sama stane návnadou. Vrah již vraždil před devíti lety a tentokrát policii utekl zanechal za sebou neuvěřitelnou spoušť.

Cvok. Pro toho vraha nemáte lepší označení. Je mu jedno, komu ublíží, je mu jedno, jak drastickým způsobem zabije, hlavně, když on má na vrh a může hrát svoji hru. Na pozadí toho všeho se dozvídáme něco víc i o naší hrdince, která povahou připomíná spíše muže než ženu. S ničím, ale hlavně s nikým si nebere servítky, je rázná a pro ránu nejde daleko. Zároveň v ní neustále bojují dvě poloviny, ta čistě policejní a ta normální, ženská.

Líbilo se mi, jak se autorka snažila o věrohodnost a na místo, aby nás rovnou hodila do honu za zločincem, tak si se čtenářem hrála a vybalovala na nás věci postupně. Což v podstatě znamená, že jsme měli možnost nahlédnout na policejní setkání, na rozhovory mezi nimi a díky tomu před čtenářem vyvstávaly ty nejroztodivnější teorie.

Spisovatelka z tohohle "klidného" rozjezdu dokázala plynule přejít do svižné akce prošpikované trefnými poznámkami, které vám nejednou vyvolají úsměv na tváři.Fascinovala mě postava Rourka, což je její manžel z miliardář výšin, jenž jí podpořil v okamžicích, kde byste to od něj nečekali.

Pokud hledáte něco na zkrácení dlouhých chvil, se zajímavou zápletkou, tak právě tahle série je ideální volbou. Překvapilo mě, že tady člověk nemusí mít načtené všechny zbývající díly. Někdy je to potřeba, abyste se víc dozvěděly o různých detailech, nejenom kvůli případu, ale především minulosti hrdinů. Ale tady je to pojaté sice jednodušeji, ale přesto čtivě a děj i hrdinové vás jednoduše vtáhnou a nepustí.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Metafora.
Knížku můžete koupit na Smrtící stvoření

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama