Zažijte neuvěřitelnou cestu v Sandmanovském Peklu, Mike Carey: Peklo (Lucifer 5)

9. února 2014 v 16:18 | Polgara |  Komiksy
Každý vede své bitvy. Dokonce i mocný Jitřní kníže, který musí prokázat, že je schopný dál šéfovat Peklu. Smyčky se utají a nepřátelé jsou čím dál blíž. Podaří se mu přelstít všechny, co mu stojí v cestě a dokázat, že je svého postu hoden?


Sandman. Toto jméno by měl povinně znát každý komiksový nadšenec a čtenář již pátého dílu Lucifera. Vždyť pávě odtud tento chlapík se sexy postavou a naprosto neodolatelným pohledem pochází. Tedy pochází. Jistě každý někdy zaslechl pojem spin-off a díky tomu vznikly příběhy o Jitřním knížeti, které si získaly na popularitě díky Sandmanovi.

Fascinující, děsivé, ale přitažlivé. I tak by se daly označit kresby vycházející z dílny čtyř pánů, kteří se na tomto dílku podílejí. Zobrazení Pekla je uchvacující. Navíc Jitřní kníže tu působí jako silná osobnost, která se nebojí činit rozhodnutí, za něž je ochotná zaplatit tu nejvyšší cenu. Uvědomuje si svoje povinnosti, ale zároveň také svoji sílu. A obojího umí využít natolik, aby v divokém světě pekelném přežil.

Svět pekelného knížete je vyobrazen takovým způsobem, že si čtenář kromě obsahové stránky užívá i pestrost kreseb a barev. Jsou živé. Dýchají na čtenáře svým vlastním životem a vtahují ho o to více od příběhu. Hodně chytlavý je i způsob myšlení Jitřního knížete. To, jakým způsobem všechny očurá, je naprosto neuvěřitelné a vy si pak jen říkáte: "Dobře on."
Pokud hledáte něco nového a neokoukaného, právě komiks Lucifer je tou správnou volbu. Po dočtení pátého dílu si plně uvědomíte, proč musel mít samostatný příběh. A božské kresby mu přidají ještě další úroveň geniality.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Fantasyi, kde je recenez zveřejněna.
Komiks můžete koupit na: Lucifer 5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama