Tamina Berger - Dotek chladu

20. února 2014 v 11:05 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 224
Anotace:
Sedmnáctiletá Theresa nevěří, že její nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu ani že měla nehodu. Je si jistá, že na mostě, z něhož měla Julie údajně spadnout nebo skočit, nebyla sama. Někdo byl s ní - a strčil ji. Ale kdo? Že by snad záhadný Leon, který Julii pronásledoval na každém kroku jako stalker? Theresa se rozhodne kamarádčinu smrt objasnit. Při pátrání ale naráží na tajemství a věci, o kterých by snad raději nevěděla...

Thrillery, která vydává nakladatelství Fragment mají své kouzlo. Navíc jejich hřbety se v knihovničce svým způsobem vyjímají. Mají společné několikery body - autorky, které je napsaly, pocházejí z Německa. Většinou se jedná o ženské hrdinky, které jsou věkem blízko čtenářům na něž jsou young adult thrillery zaměřeny. A dokáží strhnout a propustit až v okamžiku, kdy dočtete poslední stránku. Nicméně právě Dotek chladu je trochu jiné sousto.

Možná je to v tom, že příběh o něco málo odlišnější než v předchozích knížkách anebo fakt, že hlavní hrdinka Theresa je....zvláštní? Mohu použít tohle slovo? Ono se ani není čemu divit, přitom, čím vším si musela projít. Její kamarádka Julie totit prý údajně spáchala sebevraždu, ale tomu ona nevěří. I z toho důvodu se rozhodne pátrat na vlastní pěst.

K tomu všemu se ještě přidává mladík Leon, který je všude tam, kde Theresa. Nevýhodou je, že jde tak trochu o podivína jemuž se všichni ostatní straní. Což o to charaktery nejsou špatné, příběh vás vtáhne, ale je to taková rychlovka. Všechno je moc hrr a čtenář nemá čas se ani rozkoukat a je konec. Ono je to možná dobře, přeci jenom tyhle knížky se většinou drží v rozmezí 250 stránek, nikdy ne víc. Takže se není čemu divit, že se spisovatelky snaží všechno rychle vyřešit.

Beru to jako oddechové čtení s lehkým náznakem napětí. Nutno pochválit i střízlivé a ladící obálky, které nikdy nezklamou. Možná mě trochuzarazila Theresina urputnost s jakou se hrne do vlastního vyšetřování, když ví, že se o případ zajímá policie a dělají, co mohou, ale bez toho bychom přišli o ono zvláštní napětí. Není to špatné, ale potom, co čtete ty předchozí thrillery, tak tohle je takový trochu slabší čajíček, jenž zahřeje, potěší, ale nijak víc neuchvátí.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knížku koupíte na: Dotek chladu
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama