Sigurdardottir Yrsa - Ohnivý anděl

13. února 2014 v 14:39 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...


Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2013
Počet stran: 372
Vazba: Pevná
Anotace:
Advokátka Tóra Gudmundsdóttir má toho nejděsivějšího klienta své kariéry. O její služby se zajímá duševně narušený sexuální deviant ve výkonu trestu. Nežádá však osvobození pro sebe. Přeje si propuštění Jakoba, mladíka s Downovým syndromem, který údajně založil požár v ústavu pro nemocné.
Brzy nato začne Tóra dostávat prazvláštní esemesky a kdekdo jako by najednou měl co skrývat. Pitva ochrnuté neslyšící dívky pak přinese úděsné odhalení...
Tóra si náhle připadá jako ve zlém snu. Vždyť, kde jinde než v nočních můrách píší neviditelné ruce na zamrzlé sklo divné znaky a kde se mrtvé au-pair dožadují, že budou dál hlídat své malé svěřence?

Přestože je hlavní hrdinkou vyšetřující Tóra, tak si čtenář po čase uvědomí, že se jeho pozornost upírá i k duchu mrtvé dívky. Právě ten náznak mysteriózna činí z Ohnivého anděla krásné a napínavé čtení. Knížka přesvědčí i nevěřící Tomáše, že by se něco takového mohlo stát a dokáže jim to vysvětlit tkaovým způsobem, že si z toho čtenář něco odnese a je ochotný to i připustit.

Hodně se mi líbil popis prostředí v okamžiku, kdy dojde na akci a na věci týkající se okolo případu. Tóra vás jednoduše strhne svým nadšením pro věc, donutí vsá přemýšlet společně s aní, a co víc, zamilujete si ji. Naše hrdinka však není na případ sama, jelikož ji pomáhá její přítel Matthias, který pochází z Německa. Hodně se dozvíme i o její rodině prostřednictvím jejích ordičů, kteří vinou velké finanční zátěže přijdou o dům.

Trochu problém byl se jmény, zjišťuji, že pokud nedokáži vyslovit nějaké příjmení, zapamatuji si postavu lépe pod křestním jménem, jako v tomto případě. Ne, že by byla špatně napsaná, ale jsou složitější. S čímž mám někdy problém u většiny severských detektivek, ale přesto se k nim pořád vracím, jelikož jsou hodně návyková.

Ohnivý anděl je napínavé čtení, které vám závěrečný příběh odhalí až na samém konci. Všechno se dozvídáte společně s Tórou, nic nevíte napřed a zároveň si užíváte lehkého mrazení v zádech, které se dostaví pokaždé, když dojde na část s tajemnem. Docela mě překvapilo, že jde o závěrečný díl s Tórou, což je škoda, ale čtenář si tak říká, že by si nějakou tu knížku s ní ještě rád přečetl, ale na druhou stranu Yrsu chápete, proč chce tuto pentalogii ukončit.

Na závěr ještě k obálce. V poslední době si všímám, že se hodně dává důraz na obálky, což je jedině dobře, poněvadž knížka pak působí jako celek. Je krásná na povrch, ale i uvnitř, i když se přiznávám, že občas si prostě jen užívám vůni papíru. Takové to kochání se nové knížky předtím než knížku otevřete. :-)

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Metafora.
Knížku můžete koupit na: Ohnivý anděl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama