Sběratelské figurky – král Leonidass a královna Gorgo

24. února 2014 v 17:25 | Polgara |  Zaujalo mě
...


Firmu Neca znám především díky sběratelským figurkám všeho druhu. Nicméně nedávno se mi do rukou dostala figurka krále Leonida a královny Gorgo. Oboje jsou to krásné figurky, jen je škoda, že u nás jsou většinou k nesehnání.

Alespoň v době, co jsem ji objednávala. Ono, co napsat o figurkách, byl to chvilkový nápad. Jednalo se o dárek jeho shánění bylo na dlouhé lokte, ale nakonec se díky firmě, která má na starosti Sběratelský ráj, zadařilo.

U krále Leonida mě pobavila náhradní hlava. Přítel to prozatím vyřešil tak, že ji napíchl jako trofej na jeho kopí. Nicméně má k tomu ještě meč a štít. Na štítu je zobrazený znak v podobě písmene řeckého L což znamená Lákonie a helma je korintského původu. Takovým bonusem je, že figurka může pohybovat hlavou, popřípadě ji můžete vyměnit za tu náhradní, potom i rukama, dají se měnit předměty, které drží v ruce.

Výhodou jejich figurek je, že působí neuvěřitelně realisticky. Mají všechno do detailu propracované včetně chráničů lýtek a i těch loketních. Mám dojem, že ty loketní mají ještě nějaký název, ale tím si nejsem jistá.

Samotná královna Gorgo je božská. Na to, jak jsem se bála. Že bude vypadat kýčovitě mě figurka potěšila. Nicméně královna může pohybovat pouze hlavou a je trochu škoda, že tam nedali podstavec. Ale zřejmě spoléhali na skutečnost, že o rovnováhu se postarají šaty královny. Je takovým sladkým bonusem k Leonidassovi.

Fascinuje mě, jakou péči věnovali jejich oblečení. Nařasení, záhyby celkový pohledy působí hodně realisticky. Navíc i na dotek člověk žasne nad tím, jak to dokáží udělat a sám si přitom říká, že by se s tím piplat nechtěl. Smějící se

Sběratelskou figurku královny Gorgo jsem objednávala přes eshop Sběratelského ráje. Moc jim za to tímto ještě jednou děkuji, poněvadž je neměli na skladu, ale přesto si dali tu práci a objednali ji ze zahraničí. Krále Leonida jsem sehnala v Comicspointu v Palladiu. :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hrabos Hrabos | 24. února 2014 v 19:03 | Reagovat

Až na to, že Leonida jsme kupoval v obchodu v Paladiu. Jinak dobré :-D
Chtěla si: jsem majitel, či tak něco? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama