Rick Riordan – Percy Jackson 3 – Souboj titánů

3. února 2014 v 20:13 | Polgara |  Fantasy
...


Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 336
Anotace:

Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných, už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis?
Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa.
Vezmeme tě s sebou, chceš?

Přiznám se, že, když jsem s touto sérií začínala, tak jsem trpěla jistými…řekněme předsudky. Nutno podotknout, že mě tak trochu odrazovala skutečnost, že je Olymp v Americe a podobně, ale vzhledem k tomu, že přítel tím žije a pořád o tom mluví, tak jsem si řekla: "Proč ne." A nelituji toho. Sice si možná na začátku říkáte, co to spisovatel pil, a tak podobně, ale po čase, vlastně hned po prvních dvaceti stránkách musíte změnit názor. A prosím nesrovnávat s Harrymu Potterem. Ano, jsou tu určité podobnosti, ale jsou to tak naprosto dva odlišné příběhy, že to ani víc nejde.

Nestačí jen vidět filmy, kterou jsou třešničkou na dortu. Oni totiž pouze naznačí, vezmou z knížek to hlavní a zbytek je na fanoušcích. Nicméně knížky, hlavně třetí díl mnohem obšírněji vysvětluji detaily, které jsou ve filmech jenom naznačeny. Hodně často slyším otázku, jak je možné, že Olymp je Empire State building. Vysvětlení je jednoduché. Sdružuje se tam, kde je největší mocnost. Stručně a obrazně řečeno. Riordan to umí vysvětlit mnohem lépe než já a hlavně uvěřitelněji. Říkáte si…inu proč ne. Navíc, když čtete sérii Michaela Scotta (Nicolas Flamel - 6 dílů, čteno zatím 5), tak vás již nic nepřekvapí a skousnete všechno.

Třetí díl čtenáři přinese několik překvapení. A to včetně toho, že tentokrát se neocitneme táboře Polokrevných létě, ale už na Vánoce. Taky mu tu máme nové postavy v podobě sourozenců di Angelových. Jedná se o Nica a Biancu. Právě oni jsou hlavním zájmem většiny našich hrdinů. Navíc se u nich neví, kdo je jejich božským otcem či matkou, tak jsou prozatím v Hermově srubu. Právě tohle odhalení je vcelku velkým překvapením, ale ne nepříjemným. Dodá to vyprávění energii, přibude akčních scén a dozvíme se, jak to vypadá, pokud se polobůh rozhodne vstoupit do skupinky patřící pod určitého boha/bohyni.

Riordan nezapomíná ani na pocity hrdinů. Rostou společně s každým dílem. Percymu je nyní 14 let. Uvědomuje si, že Annabeth je pro něj možná něco víc než pouhá kamarádka a o to víc je trojka zajímavější. Typický Grover, nejnovějším přírůstkem je Thalia (Diova dcera), ale taky pegas BlackJack. Přiznám se, že u posledního jmenovaného mi trochu dělalo problém si na něj zvyknout, ale i on určitým způsobem přiroste k srdci. Navíc nesmím zapomenout na Riordanův smysl pro humor, který nás provází celou sérií a činí ji právě tím, čím je. Zábavným čtením, na které jenom tak nezapomenete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 3. února 2014 v 20:25 | Reagovat

Je to krásný díl, jako všechny předešlí, i když myslím, že 4 díl je lepší. Mě osobně zrovna tenhle bavil nejmíň. Ale i přesto souhlasím, že je to fakt super kniha se super postavami :-)

2 Kristýna Peňásová Kristýna Peňásová | Web | 3. února 2014 v 21:14 | Reagovat

Percy Jackson je úžasná sada a čím víc dílů člověk přečte, tím víc chce číst dál. Je to jako droga.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama