Knižní sraz a předpremiéra Vampýrské akademie

22. února 2014 v 13:48 | Polgara |  Kulturní prožitky
Spolupracovali a organizovali: Nakladatelství Domino, které zastupovala Syki a knihkupectví Neoluxor, kteréžto mělo zástupkyni v podobě slečny Olgy Biernátové a samozřejmě kino Atlas, kde se předpremiéra konala


Ve čtvrtek 20. února 2014 se konal velký knižní sraz v Praze a jistá upíří předpremiéra. Člověk jde na takovéhle akce s lehkou nervozitou, ale jakmile dorazí na místo, tak je pryč a tak nějak zapadne. Je tam jednoduše příjemná a uvolněná atmosféra, která vtáhne i takového ticháčka jako jsem já.

V první řadě chci pochválit organizaci a Syki, která naše větší stádečko dokázala kočírovat, ale hlavně překřičet. Sraz byl v kavárně vedle kina Atlas, kteréžto je obojí na Florenci. Kavárna byla nádherná, jediné, co mě trochu zarazilo byla nálada servírek, které se místy tvářily, že by nás tam nejradši neviděly. Uvítání začala slečna Olga z Neoluxoru, která sraz zajišťovala. Opět velké díky za trpělivost a za skvělý sraz s krásnými bonusy a novými seznámeními.

Syki se potom ujala vedení a postupně nás provedla až k soutěžím, které mi daly docela zabrat. Člověk to sice četl, ale bylo to v době, kdy u nás postupně Vampýrská akademie vycházela. Vím, že najednou se na pultech objevila knížka s červenou obálkou, ale, co jako první poutalo pozornost, byl papírek, který odkazoval na Stmívání. Tak jsem po ni ze zvědavosti šáhla, přečetla anotaci, první kapitolu a už jsem ji měla v baťohu Smějící se.

Hodně mi ji doporučoval i dotyčný knihkupec, že je to napsané lépe než Stmívání a určitě mě to chytí. A chytilo. Ale zpátky ke srazu. Syki nám dávala zajímavé otázky a nutila tak účastnice (pán tam byl jen jeden), aby dolovaly v paměti a vznikaly tak vtipné scénky či hlášky.

Hodně mě překvapil i samotný kvíz, kde se soutěžilo o knížky, plakáty, placky, trička a samolepky. Pokud jste tam někde cítily slaninu, tak to šlo ode mě, protože například vyjmenovat všechny morojské královské rodiny byl porod a stejně jsem nakonec neměla všechny a i další záludnost. Jenže tahle otázka mi utkvěla v paměti nejvíc. Nicméně knížku jsem vyhrála.

Potěšila skutečnost, že se s plakáty a tím vším ostatním dostalo na všechny. Takže nikdo nepřišel zkrátka. Taky velké plus lidem, kteří obcházeli ostatní stoly a nezůstaly jen u jednoho. Ráda jsem si popovídala se Syki, pak s holčinou, která měla na krku repliku srdce z Titanicu. Ani na vás nekoukali divně, když jste se zapojili do konverzace, která se odehrávala za vámi.

Jen dotaz, která holčina, vlastně holčiny měly na krku namalované molnijské značky? Jedna to dotáhla k dokonalosti a vzala si s sebou i ručně vyrobený dřevěný kůl. Ta měla úspěch u všech.

K samotnému filmu a jeho promítání. Hodě mě pobavil Honza Musil, který nás uvítal a uvedl jakousi předmluvou k filmu. Zároveň to byl on, kdo losoval a rozdával ještě zbylé knížky a další ceny. Pobavila mě scénka se žlutýma papírkami a černým proužkem.

K filmu samotnému….takové rozporuplné pocity. Je vidět, že se hodně snažily, ale celé kino se smálo při scénách, které měly působit vážně. Dimitrije (používám českou podobu jeho jména, vím, že v recenzích měl někdo poznámku, že v angličtin se to píše úplně jinak) jsem s přestavovala úplně jinak. Ale povedlo se jim provedení spojení Rose a Lisy. Potom hlášky Rose. Herečka, která ji hrála ji zvládla na výbornou. Ale celkově film působil tak trochu jako parodie, ale divák si jeho promítání užil, bavil se a fandil svým oblíbencům. I když jsem si při jeho sledování vzpomněla na jistý komentář: "Bylo to zadarmo." Smějící se


PS: K filmu bude ještě samostatná recenze, na článek by to bylo moc dlouhé. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katy chan ^^ Katy chan ^^ | Web | 22. února 2014 v 15:06 | Reagovat

Já mám pocit, že pány jsme tam měli dva. Alespoň na začátku jsem Vincikovi říkala, že tu není sám a kývala jsem směrem k nějakému dalšímu o nějaký ten stůl dál. ^^
Jinak ta otázka o rodech mi také utkvěla v paměti nejvíc, ale spíše proto, že jsem to vůbec nečetla, tak jsem tam začala vyjmenovávat rody z Game of Thrones. :D

2 EM EM | Web | 22. února 2014 v 17:21 | Reagovat

Podle článku to musela být úžasná akce. Na film jsem moc zvědavá tak snad nezklame. :)

3 Petra Petra | E-mail | 14. března 2014 v 16:13 | Reagovat

Ahoj holky, nebyly tam náhodou informace, kde si můžeme placky, nálepky a plakáty koupit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama