Bryan Hitch, Mark Miller - Ultimates 1 a 2 - Národní bezpečnost

15. února 2014 v 22:08 | Polgara |  Komiksy
...


Již z názvu komiksu je jasné, že nás tentokrát čekají dva díly. Nutno podotknout, že každý se nese v jiném duchu. První část je taková procházka po památkách, která má za úkol čtenáře seznámit se všemi zajímavými monumenty. Tyto významné stavby však ohrožuje velká stavební společnost, kterážto je chce zničit ve prospěch nových budov...no dobře, teď zas trochu vážně. :D Oním nebezpečím je Hank, kterému přeskočí a naši hrdinové se proti němu musí spojit a vypořádat se s ním. Je to pro ně o to těžší, že jde o někoho, kdo dřív bojoval s nimi.

Hlavním je tu kapitán Amerika, Iron man a Thor, kteří na to ovšem nejsou sami a na pomoc mají další superhrdiny. Například taková Černá vdova (Black Widow) a Hawkeye (ve filmu je to právě ten střelec jemuž Tony říká Legolasi), Hulk neboli Bruce Banner, Wasp (vlastním jménem Jane Pyme) a mnoho dalších.

Může se zdát, že hlavními tu je právě Wasp a její násilnický manžel Hank. Díky němu skončí v nemocnici s vážnými zraněními. Díky tomu se postupně dozvídáme o dalších hrdinech, o tom, co si myslí o této situaci, ale taky o Nicku Furym a jeho organizaci S.H.I.E.L.D Ve filmu byly jejich povahy a ale životy pouze načrtnuty. Tady jsou ukázány v celé jejich podstatě a chápete, jak někdo dokáže světu komiksů podlehnout. Jsem teprve jakýmsi středně pokročilá, takže proto prosím o pochopení, pokud někde budu plácat hlouposti.

Asi by bylo vhodné zmínit, že první část se jmenuje Nadčlověk. Jak jsem již zmínila výše, jedná se jakési první rande s postavami a čtenář si až nyní prvně uvědomí provázanost všech hrdinů a proč vznikly komiksové série jako Avengers atd.

Hodně mě zaujala postava Wasp, která tu byl takovou třešničkou na dortu. To, jak ji dokázali v tomhle díle rozebrat, reálně vykreslit, ale především zobrazit její pocity po útoku Hanka. Čtenář ji chápe, lituje a pak i fandí kapitánovi Amerikovi, kdyže ji rozhodne pomstít a následně i…řekněme dvořit.

Lépe, stejně jako v Tajných válkách od Marvelu tady chápete Rudyho počínání. Někdy si říkáte, že je to pěkně vyčuraný zmetek, jindy ho zas berete jako velkého vůdce, který si svoji roli užívá. Přeci jenom, kdo z nás mohl kdy "rozkazovat" bohovi, Iron manovi…:-D. Velmi chytlavý je tu i autorův klasický humor, který z některých částí, jež jsou víc temnější dělá…prostě je odlehčuje.

Hodně se to projevuje i v druhé části. Právě ta se rozjede v celé své kráse a slovo temnější tu autor dotáhnul k dokonalosti. Čtete, čtete, nevěříte a říkáte si hustý. Tady se trochu víc dopředu dostává právě Iron man a i Tor. Ono tak nějak všichni se zapojí aby zachránili zemi před šibkými mimozemšťany. Jedná se o velmi zvláštní rasu, která dokáže měnit podobu a svoje "lidi" má na všech vysokých postech. Ve vládě, úřadech, ale dokonce i S.H.I.E.L.D.u…a právě to je ten největší problém.


Nicméně ještě tu mají Hulka. Přijde mi zvláštní, že ve všech komiksech z něho dělají téměř nejsilnějšího superhrdinu. Ale po čase si na to tak nějak zvyknete. Navíc pořád žasnete nad tou kresbou. Právě v tomhle se kreslíř překonal a vypracoval k dokonalosti. Působí živě. Realisticky. A co víc od komiksu chtít? Vždyť v tomhle se spojilo všechno v jedno a vytvořilo tak krásný komplet, který nenudí. Jediná nevýhoda je, že vás ještě víc navnadí a pouze vám přidá další otázky. Mimochodem taky si někdy říkáte, že by to ke každému komiksu chtělo ještě rodokmen všech zúčastněných? Například fakt, že má Magneto potomky (syna a dceru), tak jsem si říkala takové to: "Sakra, a kde je jejich matka?" Smějící se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama