Anna Bauerová – Válka vlků

23. února 2014 v 7:00 | Polgara |  Historické romány
...


Nakladatelství: Šulc a Švarc
Rok vydání: 2013
Počet stran: 294
Anotace:
Historicky objevný román z doby starověkého Říma. V románu Chyť vlka za uši autorka vylíčila, jak byl král Marobod, vyrůstající v Římě u císaře Augusta, poslán do Boiohema a stal se historicky prvním králem na našem území. Román Válka vlků je historií jeho vlády. Marobod pozvedl keltskou Bohemii na úroveň bohaté římské provincie.
Podařilo se mu odrazit útoky germánského krále Armina a uzavřít spojenectví s císařem Tiberiem a přátelství s jeho synem Drusem, ale zůstal jen krůček od vytvoření vlastního svobodného státu, který byl trnem v oku římskému Senátu.

Asi neexistuje nikdo,kdo by alespoň na čas nepodlehl kouzlu starověkých národů. Právě díky Anně Bauerové můžeme blížeji pochopit myšlení lidí tehdejší doby. Všechny své příběhy umí napsat takovým stylem, že má čtenář dobu, o níž vypráví před očima a postavy, které zná pouze jako velikány historie před ním ožívají.

Válka vlků je vyprávěna z pohledu Marobod, jehož myšlenky a pocity se čtenář dozvídá pomocí jeho proslovů a komentářů. Zpočátku vám chvíli trvá než si zvyknete na autorčin styl, ale jakmile se začtete, pochopíte, proč mají její příběhy takovou úspěšnost.

Takovým zpestřením jsou vysvětlivky pojmů, které najdete za příběhem. Díky tomu nemusíte některá slova hledat v paměti anebo ve slovnících. Navíc spisovatelka se všechno snaží napsat tak, aby její příběh pochopil i méně znalejší čtenář. S postavami si hraje, žádná nemá na růžích ustláno a musí denně bojovat s nástrahami a intrikami. Ale nezapomíná ani na běžné starosti všedního života.

Velké plus má i za popis tehdejších zvyků, myšlení…jednoduše všeho, co se týkalo té doby. Právě to se mi na jejích příbězích líbí. Navíc příběh v sobě ukrývá tolik jiných vyprávění v podobě osudů lidí okolo našeho hrdiny, že se z stává jakýsi propletenec osudů. Čtivost, svižnost, ale především poutavost a fascinace tehdejší dobou. Pakliže splňujete podmínky, vítejte mezi čtenáře těchto příběhů.

Za poskytnutí recenzních výtisků děkuji Knihcentrum.
Knížku můžete koupit na Válka vlků.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Date tree Date tree | E-mail | Web | 23. února 2014 v 9:52 | Reagovat

Starověký Řím byl sám o sobě zajímavý a tipuji, že v knižní podobně tomu nebude jinak :)

2 Em Zet Em Zet | Web | 23. února 2014 v 11:13 | Reagovat

Znám jednu fantasy knihu se stejným názvem :-) Jsem si myslela, že budeš psát o ní, už jsem nadšeně klikala :-D Tahle by mě asi bohužel moc nebavila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama