Oliver Bowden – Assassin's Creed 5: Opuštěný

11. ledna 2014 v 15:55 | Polgara |  Knižní všehochuť
...Nakladatel: Fantom Print
Počet stran: 288
Anotace:
1735 - Londýn. Haythama Kenwaye učili zacházet s mečem už od chvíle, kdy ho udržel v ruce. Jakmile se jeho domov stane terčem útoku - otec je zavražděn a sestra unesena ozbrojenci - brání ho jediným způsobem, jaký zná: zabíjí.
Nezbude mu žádná rodina, ujme se ho proto tajemný učitel, který z něj udělá smrtícího zabijáka. V touze po pomstě se Haytham vydává cestou odplaty, nevěří nikomu a pochybuje o všem, co kdy znal.
Ocitá se tak přímo uprostřed spiknutí a zrady a je vtažen do prastaré bitvy mezi asasíny a templáři.

Je zvláštní číst si přepis slavné herní série. Prozatím jsem hrála pouze první dva díly asasína, na trojku a čtyřku teprve přijde řada. Nicméně autor udělal od prvního knižního dílu hodně velký pokrok. Zpočátku to byl takový těžkopádný a špatně čitelný styl, což se zlomilo druhým dílem.

Bowden tímto pátým titulem dokázal, že je schopen se vyvíjet a inovace. Šel proto na tu temnější stranu, nebo-li templáře. Opuštěný je jakási forma zápisků do deníku, které si vede Haytham Kenway, což je otce hlavní postavy hry, Connora Kenwaye.Jak? Ptáte se? Jednoduše. Malému Haythamovi zabijí otce a aby toho nebylo málo, tak mu unesou sestru. Nicméně klučina má štěstí a ujme se jej templář Reginald Biích.

Bowden je svým způsobem předvídatelný. Zpočátku působí příběh jednoduše, postavy jsou ploché, ale pak jakoby se probral a ukázal, co v něm je.Využívá naplno toho, co hra asasín nabízí. Tedy boje, intriky a velmi zajímavé historické pozadí a jako bonus navíc krásnou zemi.

Znalost herní série je spíše výhodou, ne však podmínkou. Spisovatel prokázal, že i to umí zvládnout a příběh píše tak, aby jej mohli číst i ti, kteří s hrou nemají zkušenosti. Hodně velkým kladem je skutečnost, že se vyprávění odvíjí od skutečných historických událostí, máme tu i postavy,které kdysi opravdu žili a autor mnohdy svoje psaní podpírá historickým znalostmi.

Jedná se o příjemné přiblížení hry a nespornou výhodou knížky je fakt, že dokáže navnadit na hraní i ty, kteří s tím dosud otálejí. Zároveň dovzdělá i ty, kteří již celou sérii hráli a připomene jim některé události na něž třeba již zapomněli.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Knihcentrum.
Knížku můžete koupit ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama