Dan Krokos - Zloději planet

21. ledna 2014 v 16:49 | Polgara |  Sci-fi, Dystopie
Jedna z těch mých slabších recenzí, ale hlavně extrémně krátkých za což se omlouvám, ale knížka mi nesedla tak, jak bych si přála. Ne, že by byla špatně napsaná anebo měla špatný příběh...jen to bohužel nebude asi můj šálek kafe. ZamračenýNakladatelství: Egmnot
Počet stran: 276
Rok vydání: 2013
Anotace:
Třináctiletý kadet Mason Stark je studentem Akademie Pozemského velitelství vesmírných sil. Před dvěma týdny se nalodil spolu se sedmnácti dalšími kadety na loď Egypt. Mělo se jednat o běžný rutinní let.
Vše je však náhle jinak, když loď nečekaně napadnou Tremisté, mimozemská rasa, která válčí s lidstvem už celých šedesát let.
Kapitán a posádka jsou mrtví, zranění nebo zajatí a kadeti v čele s Masonem jsou tak poslední, kdo může varovat Pozemské velitelství vesmírných sil. Mason brzy zjistí, proč si Tremisté vybrali k útoku právě Egypt: loď má totiž na palubě zbraň, jež může navždy změnit průběh války.
Kadetům nezbývá než podniknout odvážný útok proti Tremistům a pokusit se znovu ovládnout loď. Následná cesta vesmírem je zavede na jedinou další obyvatelnou planetu galaxie, kde vše dospěje k překvapivému rozuzlení.
Třináctiletý kadet Mason Stark a sedmnáct dalších studentů vojenské akademie jsou poslední nadějí lidstva na záchranu Země před útočníky z vesmíru.

Přemýšlím, jak tuto knížku zrecenzovat, poněvadž není zas až tak špatná, ale přesto mi svým stylem psaní a příběhem nesedla. Sci - fi mi nevadí ab právě naopak, ale tohle bylo mířené vyloženě až moc na děti. Což je zase výhoda pro mladší čtenáře, které příběh určitě chytne.
Navíc, vždyť každý z nás určitě zatoužil někdy prožít to, co nás třináctiletý hrdina. A právě to nám knížka nabízí. Zábavný příběh ponechávající velký prostor fantasii a možnosti uniknout do vzdálených koutů vesmíru. Máte rádi bitvy, vesmirné lodě a zajínavé vize budoucnosti? Pak neváhejte neboť právě knížka Zloději planet je tím pravým. Nutno podotknou, že i hrdinové rychle přirostou k srdci, což je právě to, co vás nutí číst dál.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Knihcentrum.
Knížku můžete koupit ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama