Bernd Perplies – Věk magie 3 – Do propasti

25. ledna 2014 v 20:17 | Polgara |  Fantasy
...


Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 468
Rok vydání: 2013
Anotace:

Londýn 1897.
Hrozba zániku lidské civilizace jak ji známe je stále větší. Jonathan musí společně se svými přáteli pradávný zdroj magie zkrotit a navždy uzavřít. Aby se dostali k místu, kde je zdroj ukryt, musí nastoupit na palubu lodě navěky zahalené mlhou. Podaří se jim uniknout před nebezpečím, které se na lodi skrývá? Dostanou se včas ke zdroji magie? Čas ubíhá a síla magie roste…

Zde je recenze na druhý díl

Byť by se mohlo zdát, že příběh se soustředí pouze na jednu určitou skupinu, tak opak je pravdou. Hlavní motivací je prazdroj a právě k němu míří většina našich hrdinů. Každý však z jiného důvodů. Máme zde například Lorda Wellingtona, jenž je přímo u prazdroje na položivé lodi Nautilus.. Po boku mu stojí kouzelníci, jejichž moc chce využít právě k ovládnutí výše zmiňované "věci". Nebude to mít tak jednoduché, poněvadž jako protihráče má ty čaroděje, kteří se k němu nepřidali a právě oni chtějí jeho plán překazit.

Velmi důležitým nováčkem je tu Jonathan Kentham, jenž jako jediný může uzavřít prazdroj. Patřil mezi to málo lidí, jež o magii neměli ani tušení, a tak si přijde jako Alenka v říši divů. Právě jeho neznalost je svým způsobem roztomilá. Aby nebyl za úplného nováčka, tak mu pomáhá Kendra. Právě ona jej v neuvěřitelně krátkém čase zasvětí do magie natolik, aby mohl splnit svůj úkol a zároveň zůstal na živu.

Velkou výhodou Věku magie to, že v celé sérii najdeme narážky na opravdové historické události. Vždyť jména jakožto Watson, Sherlock, Nautilus a mnoho dalších to dokazují. Navíc autor skvěle využil prostředí starého Londýna a právě to činí Věk magie o to přitažlivějším.

Jedinou nevýhodou je, že Perplies má tendenci zabíhat do neuvěřitelných detailů. Velmi často se mu stává, že i bitvy popisuje jako kdyby se jednalo o nějaký cestovatelský zápisek. Přesto je to příjemné a zábavné čtení spadající spíše do dobrodružné literatury říznuté trochu té fantasy.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knížku můžete koupit ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama