L. J. Smith – Říše temnot 6 – Spřízněné duše

20. prosince 2013 v 21:27 | Polgara |  Paranormální romance
...


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 240
Anotace: Šestnáctiletá Hannah je v nebezpečí. Dostává podivné vzkazy, má pocit, že ji někdo sleduje a chce ji zabít. Podivný cizinec, se kterým se setkala již v minulém životě, tvrdí, že oni dva jsou spřízněné duše a patří k sobě. Co když ale varovné vzkazy ukazují právě na něj? Co bude muset Hannah podstoupit, aby se dozvěděla pravdu a zachránila se?

Je zajímavé, kolik jsou toho někteří spisovatelé napsat. Od Smithové se k nám dostalo již několik sérií, každá s jinou úrovní, ale pořád se však drží na určitém žebříčku popularity. Možná za to může téma, s nímž si pohrává. Možná skutečnost, že píše jednoduše a na nic si nehraje anebo skutečnost, že se proslavila především Upířími deníky.

Říše temnot má vždy jeden příběh ukončený ještě v téže knížce. Tudíž neočekávejte žádné rozvláčné popisy či rozsáhlé charakteristiky postav. Smithová dává přednost stručnosti a jednoduchosti, navíc staví vždy na stejném konceptu příběhu zasazeném do jiného světa. I když jiného světa…jednou tu máme vlkodlaky, pak upíry, pak čarodějnice a takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna.

Šestý díl je jakýmsi přelomem. Je prozatím tím nejchytlavějším, co v této sérii napsala, když nepočítám první díl, jenž je tím, čí vstupní vyprávění má být. Zaujme a navnadí dostatečně na to, aby čtenář četl i pokračování. Taktéž je to s dalšími příběhy. Pořád si však během čtení říkáte, že by to chtělo ještě něco. Ještě nějaké ozvláštnění, které by tuto sérii trochu okořenilo.

Líbilo se mi použití hypnózy, zobrazení stavů, které Hannah prožívá a celkově Hannah, která je mnohem sympatičtější než hrdinka z předchozího dílu. Je víc uvěřitelnější a čtenář ji fandí od začátku do konce. Smithová si zahrává s minulými životy, používá jich jako koření, aby znovu předvedla, že ještě nepatří do starého železa.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knížku koupíte na Spřízněné duše.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama