L. J. Smith – Říše temnot 5 – Lovci zla

20. prosince 2013 v 19:31 | Polgara |  Paranormální romance
...


Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 216
Anotace: Jako malá se stala Rashel svědkem smrti své matky a svého nejlepšího kamaráda, které zabil upír. Sama unikla jisté smrti jen o vlásek. Po ztrátě svých blízkých se rozhodla proti zlu bojovat a stát se lovkyní upírů. Když se v Bostonu začnou z ničeho nic ztrácet mladé dívky, Rashel se spojí s několika dalšími lovci a chce dívky zachránit. Bude jejich výprava proti upírům úspěšná? Co když ale není všechno tak jasné, jak si Rashel myslela?

Nespornou výhodou této série je, že každá kniha přináší nový příběh, jenž se ukončí ještě v témže dílu. Tentokrát se potkáváme s upíry, kteří měli tu smůlu, že se střetli s Rashel, která si na ně vytvořila averzi a to dost oprávněnou. Přesto i zdě spisovatelka ukazuje, že nic není takové, jak na první pohled vypadá. Tentokrát se skutečné odhalení toho, co mají upíři v plánu, dozvíme až na posledních stránkách. Přesto píše pořád ve stejném principu, kde je příběh snadno odhadnutelný, ale pořád čitelný.

Jedná se o paranormální romanci, tak nečekejte žádné zázrak, ale L. J. Smith umí upoutat především díky náznakům, že společně s naším obyčejným světem existuje ještě jeden. Plný fantastických bytostí z legend, o nichž si my, lidé myslíme, že nejsou.

Jakýmsi zádrhelem pátého dílu je umělost hlavní hrdinky. Všechno proběhne neuvěřitelně rychle, takže čtenář nemá čas přijmout její proměnu a zvyknout si na ni. Zároveň je škoda, že není čas na vedlejší postavy, které se ve vyprávění pouze mihnou, ale nezůstanou vám delší dobu v paměti. Víte, že tam někdo byl, ale neuděl na vás takový dojem, abyste udrželi jeho jméno či jak vypadal.

Zajímalo by mě, jestli hodlá Smithová Říši temnot někdy ukončit a nechat její svět odpočívat. Přeci jenom je to již trochu okoukané, poněvadž vždy se tam objeví zakázaná láska, kterou představitelé této říše neschvalují a jdou proti zamilovanému páru, který tak musí bojovat o vlastní přežití. Což o to autorka má krásné nápady, co se mytologie týče, ani samotná podstata Říše temnot není špatná, ale něco tomu chybí. Po čase se i dobré čokolády přejíte a právě k tomu začíná bohužel v této sérii docházet.

Pokud však hledáte lehké čtení na dlouhé večery, u něhož byste nemuseli přemýšlet a zabavilo by vás na dostatečně dlouhou dobu, tak právě těchto pět a nyní i šestý nově vyšlý je ideální volbou.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knížku koupíte na Lovci zla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama