Kathrin Lange – Dvojí tvář

5. prosince 2013 v 12:24 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...Spisovatelka: Kathrin Lange
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 200
Rok vydání: 2013
Anotace:
Když se patnáctiletá Kim seznámí se záhadným a přitažlivým Lukasem, nemá ani tušení, že chodil s její starší sestrou Ninou, kterou před dvěma lety našli mrtvou - s třpytivou vážkou na obličeji. Kim se do Lukase zamiluje. Neustále ale pochybuje o tom, zda mu může důvěřovat.
Ve chvíli, kdy chce na svoje obavy zapomenout, zmizí další dívka. Rozum jí napovídá, aby byla opatrná… Co když je ale všechno jinak, než si myslí?
Thrillery tohoto druhu jsou v jednom zvláštní. Až do posledního okamžiku nevíte, co si o nich máte myslet. Na jednu stranu je to napínavé čtení, které ví, jak zaujmout, na stranu druhou se v něm autorky někdy věnují věcem, u kterých si říkáte, že tam ani nemuseli být. A až posledních 60 stránek se najednou rozjede v nezapomenutelnou akci, u níž ta písmenka doslova hltáte. Právě to se Kathrin Langeové povedlo.
Dokázala skloubit jak detektivní a akční část, tak i tu obyčejnou, kdy se dozvídáme podrobnosti ze života hlavní hrdinky Kim. Nicméně až do posledního okamžiku nevíte, kdo je tím vrahem. Pokud si myslíte, že je to ten, tak spisovatelka na konci ukáže, jak moc jste se pletli.
Navíc pořád přemýšlíte, co má znamenat ta vážka, kterou našli u Ninina mrtvého těla (sestra Kim), hádáte po celou dobu čtení a čekáte na rozuzlení. Příběh začíná být zajímavějším v té části, kdy se ve vyprávění objeví Lukas. Kimin záhadný spolužák, který dívky přitahuje, jako světlo přitahuje můru. Z nějakého důvodu si však vybere Kim a všechno se stočí k ní. Zajímavá je i ta část, kdy svoje problémy řeší s psychologem a snaží se odbourat svůj vnitřní strach, který se objevil po smrti Niny.
Právě díky tomu můžeme hlouběji nahlédnout do její mysli a lépe tak pochopit její pocity. Přesto je svým způsobem takovou zvláštní hrdinkou. Jednou z mnoha, kterou si vybere ten nejhezčí kluk na škole a ani ona sama nechápe proč. Na druhou stranu ji přitahuje jeho kouzlo osobnosti, byť s tím neustále bojuje.
Je zde krásně ukázaná i reakce spolužáků, kteří se ke Kim nechovají zrovna nejlépe a mají ji za blázna. Langeová tu naráží na určitou stádovitost, kdy jdou všichni za tím hlavním, aniž by si danou situaci lépe promysleli. Nechají se strhnout. Zajímavou částí je také vyšetřování, zde se setkáváme s vyšetřující Doris Kellerovou, nutno podotknout, že stranou nesmí zůstat ani Sigurd, přítel Kiminy matky a její náhradní otec.
Pokud hledáte zajímavé a napínavé čtení, tak právě Dvojí tvář se nabízí jako ta správná volba. Čte se rychle, sama a na konci si říkáte: "Sakara, jaktože mi to nedošlo okamžitě?"
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knížku můžete koupit na Dvojí tvář.
Úryvek:
"Tvůj styl humoru je odjakživa dost perverzní, můj milý," ozval se hluboký hlas za Kiminými zády.
Jonas nechal ruku s vážkou klesnout: "Pan Schroder." Ušklíbl se.
Kim se obrátila. Před ní stál její učitel biologie. Na čele se mu udělala kolmá vráska, a když upřel pohled na Jonase, sršel mu z šedých očí hněv.
Chlapec rychle položil vážku na stůl, přičemž jí ulomil jedno křídlo.
"Už delší dobu je mi jasné, že se od tebe nedá očekávat nic jiného než problémy," řekl Schroder chladně."Ale něco tak nechutného a sprostého bych nečekal ani od tebe!" Jsi v pořádku Kim?"

Kim mechanicky přikývla, i když jí bylo vlastně do pláče.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama