Jessica Shirvington – Violet Eden 1 – Objetí

10. prosince 2013 v 21:23 | Polgara |  Fantasy
...


Znáte to, chodíte na školu, máte plány do budoucnosti, kterých se držíte a děláte všechno proto, abyste jich dosáhli, ale nikdy není nic takové, jak si vysníte. O tom se přesvědčí i naše hrdinka Violet, které se jednoho dne obrátí život vzhůru nohama. Stane se tak v den jejich 17 narozenin. Právě v tento den dostane od táty dopis od její maminky, jež umřela při jejím porodu.

Díky tomu se ocitne ve světě, o němž si myslela, že existuje pouze ve starých legendách. Přitom ona sama se má stát součástí těch legend. Jenže se musí rozhodnout, na jakou stranu se přidá.

Zda se podvolí Objetí či podlehne pudům starým jako lidstvo samo. Violet je rázná hrdinka, která je vržena do víru událostí. Na jednu stranu v tom světě zná dva fascinující muže. Prvním je Lincoln, jehož zná od dětství a na něhož se může ve všem spolehnout a druhým Fénix. Zvláštní, ale přitažlivý mladík, který se v jejím životě objevil teprve nedávno. To však nejsou jediné problémy, které musí naše stará známá Vi řešit.

Jedná se o příběh pohrávající si s myšlenkou existence andělů. Nutno podotknout, že pokud čtenář zná Padlé anděly od Thomase E. Sniegowiskiho, tak se neubrání určitému srovnání. Jistá podobnost tu je, ale v určitém bodě zmizí a objeví se zcela nový příběh. Vidíme, čím vším si naše hrdinka musela projít, jak se dokázala vyrovnat se skutečností, že už nic nebude takové, jako dřív.

Přesto na všechno není sama. Má věrné přátelé, ale i kamarádku, která při ní stojí i potom, co ji Viv odhalí své malé tajemství. Zároveň se dozvídáme o tom, jak to chodí mezi Grigori, Emigranti, co je vlastně Objetí a mnoho dalšího. Za tohle patří autorce velké dík. Dokázala do příběhu vložit zajímavé postřehy a znalosti, které se čtenáři hodí na později a osvěží příběh nečekaným vysvětlením, jež překvapí. Zpestřením jsou i různé úryvky z Bible anebo rčení, která dělají příběh věrohodnějším. Hodně se mi líbila ta část o Lilith, ale jak ta s tím souvisí, si budete muset přečíst. Navíc některé poznámky Vi nemají chybu a čtenář se tak díky tomu při čtení usmívá jako pitomec.

Přiznám se, že jsem občas nemohla z hrdinčiny nerozhodnosti ohledně jejích citů. Místy mi přišlo, že myslela maličko tou dole a chovala se trochu jako slepička. Pořád je to však sympatická slečna, které jednoduše musíte fandit. Knížku podtrhují i krásné obálky. Jedná se totiž o tetralogii a v únoru by nakladatelství Práh mělo vydat druhý díl pod názvem Omámení.

Ps: Na stránkách nakladatelství je informace, že prává na zfilmování této tetralogie odkoupil Steven Spielber.

Děkuji nakladatelství Práh za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit na Violet Eden - Objetí.
Zdroj obrázku stránky nakladatelství Práh
Úryvek:
Chvíli jsme seděli mlčky. Lincoln přede mnou pečlivě uhýbal pohledem. Griffin spíš jen čekal, zřejmě mi dopřával čas, abych si to všechno srovnala v hlavě. Tak to se načeká. Prázdně jsem civěla na stěnu, která mi ještě nedávno slibovala spoustu zábavy při jejím natírání a malování.
"Tak jo, a co jsou zač ti Grigori?"
Griffin okamžitě zareagoval. Byl naladěný na přednášení, zřejmě ho to bavilo. Na rozdíl ode mě…
Když andělé začali přijímat lidskou podobu a rozpoutali na zemi ničivou spoušť, jejich velitelé - Serafové - uzavřeli dohodu- Vymysleli plán, jak na zemi dostat bytosti, které nazvali Grigori. Původně ta místa zaujímali andělé. Oslabily je však stejné faktory, které postihovaly i emigranty, proto selhali. A tak na to Serafové šli odjinud."
"Přes lidi," uhodla jsem.

Griffin přikývl. "Pokud dítě ztratí jednoho z rodičů do dvanácti hodin od narození, aura novorozence vytvoří bránu, kterou anděl může předat část své andělské podstaty. Andělé světla a temnoty všech hodností tak dokážou člověka prodchnout nejenom vlastní podstatou, ale i svou silou a řadou svých schopností."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mimi Mimi | Web | 10. prosince 2013 v 22:20 | Reagovat

v metru jsou plakaty vypada to velice zajimae a asi co nejdrive koupim :))

2 myanmar myanmar | Web | 11. prosince 2013 v 9:47 | Reagovat

A jéje, citová nerozhodnost, z toho většinou lezu po zdi :D

Jinak kniha nevypadá špatně, ale nějak si nejsem jistá, jestli je to zrovna šálek mé kávy. Co mě ale zaujalo, je ta zmínka o Stevenu Spielbergovi. Tohohle režiséra mám docela ráda a jestli si knihu vybral ke zfilmování, je to pro mě docela významný ukazatel "proč si přečíst" :)

3 stuprum stuprum | Web | 13. prosince 2013 v 17:03 | Reagovat

Serafové - pomalu už klasický terminus technicus fantasy. A Steven nejspíš o svých právech na zfilmování slyší prvně. :-)

4 Polgara Polgara | Web | 13. prosince 2013 v 21:08 | Reagovat

[3]: Je to na stránkách nakladatelství Práh, dávám sem odkaz, je tam sice napsáno televizní, za což se omlouvám, pokud zto zmátlo...:) http://www.prah.cz/knihy/violet-eden-objeti-jessica-shirvingtonova-270

5 Mimi Mimi | Web | 6. února 2014 v 17:07 | Reagovat

me se malo kdy stane ze bych nějakou hrdinku vylozene nesnášela :) ale jeji miluju toho koho mam vedle sebe je ujete ale znam hodne holek které to takhle opravdu mají :D

6 Lucy Lucy | 3. srpna 2014 v 20:27 | Reagovat

Je to velmi pěkná kniha, můžu jen doporučit :-) akorát by mě zajímalo, jak chce Steven Spielberg (pokud je to pravda) vnést do filmu všechny ty její pocity a chutě - chuť jablka, pocit chladu a horka naráz, o to v té knize dost jde a ten film  nebude tak dobrý... :-( v tom je ta kniha lepší, jako vždy, že (jediná záchrana by bylo 10D kino :-D )

7 Michaela Michaela | E-mail | 17. srpna 2014 v 15:51 | Reagovat

máš pravdu nejsem si jistá jestli některé scény budou tak dobré jako v knize jinak se mi kniha moc libila a pokračování je také dobré . [6]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama