Michaela Burdová – Syn pekel 2 – V moci démonů

23. listopadu 2013 v 18:56 | Polgara |  Česká literatura
Recenzi na první díl Syna pekel najdete ZDE


Název: V moci démonů
Série: Syn pekel
Autor: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment

Anotace:
Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky - nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí.
Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před tajemnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?

Oba dva díly Syna pekel mají krásné obálky, které udělají knížce neuvěřitelnou reklamu a čtenáře navnadí. Ne nadarmo se říká, že první prodává název knihy a obálka. V dnešní době to platí dvojnásob. Již z anotace je čtenáři jasné, že se bude jednat o temnější příběh, než na který jsme u Míši zvyklí. Přesto, když potom čte a dostává se k samotnému konci vyprávění, tak si čtenář říká, že tohle nemůže být všechno. Vždyť anotace slibovala mnohem víc. Navíc vlkodlaci, v tomto případě temno vlci jsou známí svoji krvežíznivostí.

První díl byl víc než dobrý, vtáhl do vyprávění, nastínil svět a polovysvětlil některé události. Od posledního dílu se automaticky očekává, že stane závěrečnou třešničkou na dortu. Jenže problém Syna pekel je, že neví, do jaké kategorie se chce zařadit. Jestli chce být dětským vyprávěním anebo výpravnou fantasy plnou zvratů a démonických bytostí. Právě z tohoto vyprávění činí rozporuplnou dualogii, která na jednu stranu potěší, na druhou zarazí.

Míša má neuvěřitelnou fantazii, kterou umí prodat. Její bytosti jsou živé, dostanou se vám pod kůži během čtení, ale jakmile dočtete, stanou se matnou vzpomínkou a pouze pár jich získá místo na slunci. Právě ta nerozhodnost s jakou je Neranův a Liadelin příběh psaný činí z vyprávění trochu průměrnější dílko. Přesto si čtení užíváte, jen tu a tam vás zarazí kostrbatost vět, zbytečné zaměření na to, jak kdo vypadá, hodně opakující se slova.

Nicméně víc než samotný Neran zaujme Aragen, která zastíní všechny ostatní protagonisty. Je to velitelka temno vlků, kteří se rozhodli vyhladit lidskou rasu. Na psaní je vidět, jaké postavy si Míša oblíbila a jaké moc nemusí. Některé jsou propracovanější jiné méně. U dalších si říkáte, že tam ani být nemusely a nic by se nestalo.

Chválím však za závěr, který svým způsobem potěšil a knížku zachránil. Taky některé přestřelky mezi určitými postavami, kresby doplňující vyprávění, ale hlavně láska ke psaní, která je vidět na každém slově. Věřím, že Míšu psaní baví a podařilo se jí, to o čem se nám ostatním může jen zdát, má již za sebou devět vydaných knih, má své fanoušky, ale právě od Syna pekel jsem očekávala přelom v jejím psaní a ten bohužel nenastal. Přesto se k jejím příběhům budu vracet už jenom díky nostalgii na staré dobré časy, kterou v čtenáři vyvolávají.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knížku můžete koupit ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 23. listopadu 2013 v 19:42 | Reagovat

tak to je první kladná recenze, co čtu.(Kniha má vážně pěknou obálku) Říkala jsem si, že bych napřed měla vyzkoušet od ní Jednorozce, tak nevím, co myslíš? :)

2 nel-ly nel-ly | Web | 23. listopadu 2013 v 19:58 | Reagovat

a první obálka byla lepšejší, Aragent byl tak jedinej chyták (ale ta mi vystačila na první díl)

3 Polgara Polgara | Web | 24. listopadu 2013 v 16:48 | Reagovat

[1]: Má to svoje mouchy, musíš to brát s hodně velkou rezervou, ale dá se to přečíst. Tohle je zase samostatný příběh, pouze ze stejného světa, číst Jednorožce předem nemusíš. Nerada bych abys mě pak proklínala za doporučení špatné knížky.
Na Míšíných knížkách je nejkrásnější právě ta její fantazie a láska ke psaní, ale má ještě, co dohánět.

4 Dragita Dragita | Web | 24. listopadu 2013 v 17:19 | Reagovat

Nemyslela jsem to tak, že Jednorožci navazují na Syna pekel. Spíš mi bylo doporučeno, že je to od ní tak nejvíce čitelné:) Každopádně díky z odpověď:) Až budu chtít něco lehkého ke čtení, mrknu po Synovi pekel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama