Jeff Stone – Pět bojovníků – Tygr a Opice

29. listopadu 2013 v 13:58 | Polgara |  Knižní všehochuť
...


První díl Tygr vypráví o mladém chlapci, který se chce stát mistrem bojových umění a je mu předurčen právě tygr. Je totiž zničený mnišský klášter, z něhož přežije pouze pět mnichů. Právě tyto mnichy žene touha po pomstě, ale netuší, že první musí ujít mnohem delší cestu, než s jakou kdokoliv z nich počítal. Jako první nám svůj příběh vypráví "Fu" neboli tygr.

Je zvláštní, jak moc se některé příběhy podobají. Nevím proč, ale právě zde jsem při čtení musela srovnávat s některými bojovými filmy z čínského prostředí. Což o to spisovatel píše výborně, umí zaujmout a bojová umění popsat tak, že zaujme i tu ženskou část, byť je příběh určený především pro chlapce. Ale přesto inspirace tím, co letí, byla víc než očividná.

Největším tahem celého příběhu ovšem zůstává postupné dospívání mladého hrdiny, který se musí stát mužem dřív, než je v jeho věku obvyklé. Psychologii postav má zvládnutou na výbornou a i čínskou kulturu, které si během čtení užijete víc než dost.

Druhý díl Opice popisuje osudy Malaa "opice" se chce stát obratným mistrem. Nejdříve ale musí projít cestu plnou překážek, nebezpečí a dobrodružství. Opět totéž, co jsem psala u jedničky. Charakteristika a čínská kultura se vším, co k ní patří, jsou zde vykresleny takovým způsobem, jako kdybyste se v Číně přímo nacházeli. Navíc opět dokazuje, že i psychologie postav mu nezůstává cizí a s každou si pohrál, než ji pustil do světa.
Za poskytnutí recenzních výtisků děkuji nakladatelství Fragment.
Knížky můžete koupit: Tygr a Opice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama