Jan Amos Komenský – Labyrint světa a ráj srdce

23. listopadu 2013 v 20:01 | Polgara |  Česká literatura
Omlouvám se za menší spamování titulky, ale víkend je prostě víkend. Nevinný Úryvek z knížky dodám později.


Nejde ani tak o to, čím se knížka zabývá, protože toto dílo by měl znát každý alespoň z doslechu, ale o to, jak se k n í postavil nakladatel. Pakliže si uvědomíte tohle, věřte, že kouzlo nově vydaného Labyrintu světa a ráj srdce podlehnete. Jedná se totiž o vydání v jazyce 21. století, které je doprovázené nádhernými ilustracemi. Tudíž knížka potěší i čtenářovy oči. Nutno podotknout, že nakladatel myslel na všechno a všechny.

Mým odvěkým bojem s povinnou četbou byl právě jazyk, jakým byla psaná. Byť se jednalo o češtinu, tak šlo o tu starší a přiznávám se bez mučení, vždy jsem knížku musela číst vícekrát. Navíc nejednou mi dělalo problém pochopit některé výrazy, ale přesto jsem se pokoušela a nejednou zvítězila.

Právě díky nakladatelství Práh se nám do rukou dostává nové zpracování Labyrintu světa a ráj srdce, které je přístupnější pro modernějšího čtenáře. Výhodou je, že takto vychází víc knížek do české a světové klasické literatury, díky čemuž se dostanou do rukou širším vrstvám obyvatelstva. Vím, že takto vyšla Bible v jazyce 21. století, Babička od Boženy Němcové, Kytice, Máj atd.

Navíc si člověk užívá už jenom tu propracovanost, s jakou byla knížka poslána do světa. Nevím, jestli to máte stejně, ale občas si knížky jednoduše prohlížím, listuju jimi a užívám si jejich novoty. Té nezaměnitelné vůně sotva zaschlého inkoustu. Je zbytečné popisovat obsah něčeho, co už známe všichni, spíš jde o styl, jakým bylo nové vydání pojato. Jakým způsobem ho vymazlili k dokonalosti. Navíc i ty ilustrace, nadpisy jednotlivých kapitol stojí za to. Tohle vydání je dokonalým celkem, který konečně dává možnost přečíst si Labyrint světa a ráj srdce ta, jak jej dosud neznáte.

Děkuji nakladatelství Práh za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete ZDE.
Zdroj obrázku - stránky nakladatelství Práh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natas Natas | Web | 23. listopadu 2013 v 22:31 | Reagovat

Labyrint světa a ráj srdce jsem četla, ovšem od jiného vydavatele. Z počátku jsem četla dychtivě, na závěr jsem měla hlavu jako pátrací balón, ono to není lehké čtivo. Málo kdo umí napsat knihu, která je stále i přes zub času tak aktuální a vypovídající.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama