Stacey Kade – Mezi nebem a zemí 2 – Zamilované duše

22. září 2013 v 17:24 | Polgara |  Paranormální romance
...

Anotace - Duše Alony Dareové se po nehodě vrátila zpět ze záhrobí. Nyní se na ni začínají obracet další zbloudilé duše a ona potřebuje pomoc. Dokáže najít společnou řeč s Willem - jediným člověkem, který jí slyší, ale o kterého předtím nezavadila ani pohledem? Potřebuje jeho pozornost opravdu jen kvůli ostatním nebo jí na Willovi začíná záležet víc, než je ochotná si připustit?

Odkaz na první zrecenzovaný díl je ZDE

Již druhý díl, který nás znovu přivádí do světa Alony a Willa. Jak jsem psala v recenzi na první díl, jedná se o krásné a čtivé dílko, které potěší a zahřeje na duši. Nicméně druhý díl má určitá místa, kde si říkáte: "A sakra.", ale pak znovu spadne do toho, na co jste byli zvyklí už v prvním díle.

Pořád jsou tu ty samé postavy, nicméně Alona projde jakousi proměnou a čtenář tak díky tomu pozná i její druhou stránku. Nemusíte se však bát, že bychom úplně přišly o její jedovaté poznámky. Ani Will se nijak nezměnil, jen trochu povyrostl, možná i dospěl a jakýmsi způsobem se smířil s tím, co umí.

Líbilo se mi autorčino řešení, jak přeskakuje z postavy na postavu. Jednou je příběh vyprávěný z pohledu Willa, po druhé z pohledu Alony, což je příjemný zpestřením a máme možnost nahlédnout do myslí obou hrdinů.

Trochu mě zarazilo, že místo aby se Alona chovala k Willovi trochu líp anebo jej aspoň někdy poslechla, tak si pořád jede svoji. Třeba i to, jak jí Will radil, aby se snažila vyjít s ostatními duchy, kteří zde uvízli. Anebo když spolu něco podnikali, ale bez jejich slovních přestřelek by to nebylo ono. Navíc se i mezi nimi líbilo i to jiskření, které Stacey jednoduše zvládla na výbornou.

Konec nebyl špatný, ale čtenář si říká, že by sám šel jiným směrem, ale je vidět, že nás čeká ještě několik pokračování, která povysvětlí to, co bylo ve dvojce pouze nakousnuto, takže se máme na co těšit. Jen doufám, že na třetí díl nebudeme muset čekat tak dlouho, jako na druhý. :-D

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit na: Zamilované duše
Úryvek z pohledu Willa:

Vyškubl jsem se Aloně a ucukl před pinzetou, s níž se oháněla až s trochu moc velkým nadšením.: "Au! Snažíš se, aby mě to bolelo ještě víc?"
"Máš v zádech snad půlku podlahy," pronesla soucitně. " Kromě toho, i kdybych se nesnažila, zasloužil by sis to."
Od chvíle, co jsme vypadli z Gibley Mansion, byla naježená a samozřejmě na to měla právo…Do jisté míry. Když ta holka odešla, Alona se ujala vedení a přes zadní dvorek mě dovedla k sousednímu bloku, kde jsem zaparkoval auto. Byl jsem jako praštěný palicí a nevěděl jsem, jestli běžet za tou holkou, nebo odtud prostě vypadnout dřív, než mě chytí poldové.
Alona takové dilema neměla. Dovlekla mě k autu a pak ze mě cestou domů vytáhla všechno, o co přišla, když zmizela.
Ani mě nepřekvapilo, že nic z toho - ukradené a znovu nalezené příbory, útok paní Ruizové na mě ani zbraň, kterou ta holka použila proti ní a skoro i proti Aloně - jí nezlepšilo náladu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Micc ^^ Micc ^^ | E-mail | Web | 22. září 2013 v 17:55 | Reagovat

Ja neviem, no.
Článok zaujímavý, ale kniha nikdy nebude taká dobrá ako je Lord of the rings, Hobbit alebo Potter či Prázdne miesto.
Jednoducho bolo zbytočné písať recenziu, akožto kniha je trápnym pokusom o to stáť sa spisovateľkou.
Nie, ale toto nie je nič zaujímavé, a preto ma nijak neoslovila...

2 Hraboss Hraboss | 23. září 2013 v 18:12 | Reagovat

Náhodou mně se líbila, pohladí po dušičce :D S Pottterem a Pánem prstenů to má společného málo. Není to ani stejný styl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama