Franziska Gehn - Chladné ostří

7. září 2013 v 15:53 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...


Znovu se nám dostává do rukou thriller pro mladé, jehož hlavní hrdinkou je Flora. Nalezne ji náhodný kolemjdoucí na ostrůvku uprostřed jezera nahou a pobodanou. Policie dívku vyslechne, ale ona tvrdí, že si z dané noci nic nepamatuje.

Právě v tentýž den uprchl z věznice, která je poblíž městečka trestanec. Seděl tam za několikanásobné znásilnění a pobodání. Tedy přesně totéž, co se stalo Floře. A tak se všichni domnívají, že on je tím pachatelem. Jenže touto domněnkou trpí jenom obyvatelé malého městečka. Vyšetřovatel Sälzer předpokládá, že za dívčiným přepadením stojí někdo jiný. Podaří se mu zjistit pravdu?

Čtenáři chvíli trvá, než si zvykne na samotný autorčin styl. Byť je hlavní postavu Flora, tudíž čtenář logicky očekává, že to ona bude vyprávět příběh, tak většinu se dozvídáme o podrobnostech z úst vyšetřujícího důstojníka a její nejlepší kamarádky Trixi. Což je vlastně výhoda, poněvadž se tak dostáváme do podrobného průběhu vyšetřování. Ale především vím, co si o tom útoky šeptají spolužáci Flory. Ne vždy jsou ty jejich reakce adekvátní, což spisovatelka v příběhu nejednou podtrhne.

Nicméně aby dodala své tvorbě na důvěryhodnosti, tak některé kapitoly jsou jednoduše záznamy z výslechů svědků a podezřelých. Právě to dodává Chladnému ostří zvláštní příchuť. Je něčím jiné, než je u podobných thrillerů obvyklé.

Přesto se přiznám, že mi dělá trochu problém si na styl psaní thrillerů pro mladé (young adult) dělá problém zvyknout. Jsem čtenář Stiega Larssona, Larse Keplera, Toma Wooda, Asa Larssonové, takže mám tendenci tyto thrillery brát jako oddechové, přesto napínavé čtení. Má to spád, je to čtivé a má zajímavé charaktery. Člověk navíc ke konci nelituje, že knížce věnoval svůj čas, poněvadž byť si myslíte, že víte, jak příběh dopadne, tak vás autorka mile překvapí.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit na: Chladné ostří
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama