Catherine Pancolová – Veverky z central parku bývají v pondělí smutné

27. září 2013 v 17:41 | Polgara |  Světová literatura
...

A to si čtenář říká, že jen George R. R Martine dokáže psát takhle neuvěřitelné obsáhlé bichle. Catherine jej v tomto dohání. Jen podotýkám, že to není kritika, ale obdiv. Psát takhle obšírně a i přesto si udržet úroveň, dokáže málokterý autor a právě těmto dvěma se to daří na výbornou.

Již po třetí a naposledy se setkáváme se starými známými postavami a konečně se dozvídáme všechna tajemství, která autorka doposud jenom nakousla. Třetí díl je rozdělený do pěti částí. Ono je těžké hodnotit příběh, který je psaný podle života. Spisovatelka se věnuje tomu, co zná a svým způsobem čtenáře seznamuje se světem, kde žije. Ano, jedná se o krásnou Paříž.

Právě v tomhle románu je víc než kdy jindy vidět, jak moc si svoje rodné město Pancolová zamilovala. A je to jedině dobře. Jedná se svým způsobem i o jakýsi cestopis, poněvadž si můžeme projít místa, kam bychom se normálně nepodívali a máme je před očima popsaná tak věrně, jako kdybychom tam kráčeli společně s postavami.

Ono, nač opakovat, to co, jsem psala v předchozích dvou článcích. Je vidět, že Catherine píše ráda a miluje život a Paříž (a nejenom ji). To jsou hlavní charakteristiky jejich děl. Nicméně její příběh nejsou černobílé, píše je tak, jak je napsal sám život. Tudíž zde můžeme vidět i lidi, které potkala čistě náhodou a dovolím si tvrdit, že některé postřehy v textu jsou autorčiny myšlenky převedené do literární podoby a je zvláštní dívat na svět jejíma očima. Zvláštní, krásné, ale i poučné.

Děkuji Knihcentru za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit na: Pancolová 3

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 28. září 2013 v 9:31 | Reagovat

Kniha působí zajimavě .....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama