Zrození modrého měsíce – Asterion

28. srpna 2013 v 19:24 | Polgara |  Fantasy
...


Zrození modrého měsíce je knížka, která by neměla zůstat zapomenuta. Ti z vás, kteří znají svět Asterionu určitě vědí, co od ní mají očekávat.

Hlavním nápadem je Snový drak, jenž čtenářům na svých křídlech přináší devět různých povídek. Jeho čas nastává pouze jednou za rok, kdy má devět dní na to, aby nové sny a možná i naději. Odvážíte se společní s ním letět na jeho křídlech vstříc devíti různým dobrodružstvím?

Dominantou knížky jsou nádherné kresby tužkou. Byť jejich autor volil obyčejnou tužku, tak vynikají svoji živostí a propracovaností. I obálka, má oku, co nabídnout.

Jaroslav "Oggysu" Vrba - Duchové pralesa je první povídkou, s níž má čtenář tu čest. Hlavním hrdinou je šlechtický syn Lev z Krasodvorce, který má jedno přání. Chce na vlastní oči spatřit tatarskou zemi. Byť jej přístavní město uchvátilo, tak nekonečný prales se pro něj stal jednou velkou neznámou. Za každou cenu chtěl proniknout do jeho útrob. Příběh je o síle a odhodlanosti jedince, ale také o touze přežít. A právě Lev pozná pravou podstatu života a určité setkání jej přivede k prozření.

Jan "Čenis" Galeta - Felčarka - hodně zajímavá povídka, která čtenáře zavádí do světa drsnější než ten, na nějž je zvyklý. Hlavní hrdinkou je mladá léčitelka, která umí vyléčit každého. Navíc dokáže zachovat mlčení a nikdy se na nic neptá. Zároveň má ochránce v podobě Křižovatky, který si, které má ráda, dokáže pohlídat a pokud na ně někdo vztáhne ruku, pro pomstu nejde daleko. A tak se stane i v případě malé Felčarky. Krásně napsaná povídka, která si na nic nehraje. Byť je příběh jednoduchý, tak pokud se čtenář dostane pod povrch, pochopí, že ukrývá mnohem víc, než se na první pohled může zdát.

Čtvrtou povídkou v knížce je Karavana snů od Lucie Lukačevičové. Tentokrát se čtenář dostane do pouště Hamády, kterou si ke své pouti vybírají karavany provázené jejich strážci. Jejich prostřednictvím se seznamujeme s hrdinou Smrtihlavem a jeho kamarádkou Liren. Právě oni dva mají za úkol střežit tajuplného Platina. Právě mezi Smrtihlavem a Platinem vznikne spor kvůli Liren, která přijde o život. Po psychologické stránce propracovaná povídka, u které čtenář ví, na čem je. Autorce se podařilo rozvést zajímavé charaktery a rozpracovat jejich pohnutky natolik, že kolemjdoucí zhltne příběh na posezení.

Pátá povídka v pořadí je od Jana Šlechty a nese název Horší než smrt. Tentokrát se zde setkáváme s nekromanty, kteří podnikají nájezdy na vesnice a menší města, aby si z jejich obyvatel mohli vytvořit služebníky. I naše hrdinka Stínka jeden takový nájezd zažila. Ale v tom nejkritičtějším momentě se objevil barbar Gahard…setkáváme se zde, jak se zombiemi, tak upíry či udatnými válečníky a rytíř. Je to povídka rozmanitá na různé charaktery, ale také ozdobená prazvláštní magií, která čtenáře doslova přilepí ke stránkám.

Poslední povídkou je Duch hrdiny, kterou napsal David Kubánek. Právě ona zakončuje naše devítidenní putovaní se snovým drakem. Je zde lovec Oldřich, jenž se obává představy válečníka, který získá slávu v nadcházející bitvě. Příběh je zvláštní od začátku do konce, ale čtenář si jej svým způsobem zamiluje. Ke konci, když povídka skončí, si povzdechnete, že je již konec devíti fantaskním dnům. Přesto je zoufání zbytečné, další pokračování příběhů ze země Asterion na sebe dlouho nenechá čekat.

Tímto děkuji nakladatelství Straky na vrbě za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit: Zrození modrého měsíce
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama