Saladin Ahmed - Půlměsíční trůn

19. srpna 2013 v 17:25 | Polgara |  Fantasy
...


Adéla Masúd, doktor, ale také poslední lovec příšer jakéhokoliv druhu. I on začne pociťovat svůj věk a rád by odešel na odpočinek. Jenže i přes jeho veškerý odpor je velmi brzy vtažený do situace, která postupně pohltí celou zemi. Jeho přátelé a Rašíd mu pomáhají vyřešit divný kolotoč vražd, který nebere konce. Díky jejich pátrání se na povrh dostane příliš mnoho otázek, ale žádné odpovědi. Podaří se našim hrdinům nemožné a vyřeší chaos v království?

Je zvláštní, jak se ke čtenáři dostávají některé knížky. A právě tomu tak je i u Půlměsíčního trůnu, který je raritou mezi tím, co se u nás vydává. Saladin Ahmed svoji prvotinou dokázal, že si nominování na cenu Nebula, Hugo a Locus Award zaslouží plným právem. Právě on je důkazem, že se dá vymyslet něco nového a neotřelého. Něco, co náhodného procházejícího upoutá již svým názvem a nepustí. Něco, co vás připoutá k sedačkám a nepustí, doku se nedostanete na úplný konec příběhu.

Autor zvolil zlatou střední cestu. Což v podstatě znamená to, že se snaží udržet na uzdě, jak přílišné popisy, tak klasickou vyprávěcí linku. Čtenáře však zarazí jedna věc. Že byť se spisovatel snaží vyvarovat realistických popisů zabíjení a vyvražďovaček, tak pokud na to dojde, nebojí se zajít do hloubky a vše před čtenáře předhodit. Prostě a jednoduše vás v těch hnusech vyválí, ale pak najednou se ocitnete znovu v krásném světě, který má realistické a skvěle propracované postavy, které si musíte zamilovat.

Milujete s nimi, nenávidíte s nimi, bojíte se s nimi…stručně a jednoduše máte všechno před očima a přejete si, aby příběh neskončil a pokračoval dál. Líbilo se mi to neotřelé pojetí fantasy světa, kde je vidět inspirace starověkou Persií. A to jak jejími mýty, tak historií. Za což patří Ahmedovi velký dík neboť tak čtenáře navnadí na bližší prozkoumání.

Velký dík také patří nakladatelství za nádherné grafické zpracování knížky. Byť jsem prozatím dostala od Gorgony ebook, tak si stejně knížku časem dokoupím, jelikož ona si to zaslouží. Ta obálka a i vnitřek je dokonalý.


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Gorgona.
Knížku můžete koupit na - Půlměsíční trůn
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moira moira | Web | 25. srpna 2013 v 4:39 | Reagovat

hm, to vypadá dost dobře. Popravdě jsem po knize koukala, už když dostala všechny ty nominace. Budu to vážně muset sehnat. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama