Po zániku země – Dokonalá bestie – Michael Jan Friedman, Robert Greenberger a Peter David

24. července 2013 v 16:57 | Polgara |  Sci-fi, Dystopie
...


Jedná se o jednu z těch nepříliš pěkných verzí, jak by mohla naše planeta dopadnout. Lidstvo musí opustit Zemi a přesídlit na vzdálenou planetu, která má název Nova Prime, ale ani zde nemá na růžích ustláno. Musí se totiž potýkat s útokem mimozemské rasy známou jako Skrelové. Vzhledem k tomu, že několik staletí již neproběhl žádný další útok, tak se proti speciálním jednotkám začne zvedat vlna odporu. Někteří jsou přesvědčeni, že peníze vynaložené na obranu by se dali využít na něco jiného a mnohem efektivnějšího.

Tak dochází ke vzpouře proti speciálním jednotkám a k anarchii. Aby se zabránilo nejhoršímu, musí se přijít na nějaký lepší způsob, jak lidi uklidnit. To však lidstvo ještě netuší, že je čeká mnohem větší problém, než který museli dosud řešit.

Diváci, kteří měli tu čest s filmem, určitě vědí, co mají čekat. Čtenář neznalý ani jedné verze však vstupuje do neznámé vody s dost rozporuplnými pocity, přesto, když otevře knížku, tak převažuje nadšení. To však ochabuje v okamžiku, jakmile se dostane do hlubin příběhu a blížeji se seznámí s postavami. Což o to příběh není špatný, ale jde o to, jak je napsaný.

Čtenář se neseznamuje pouze s jednou postavou, ale dostává se do myšlenek hned několika hrdinů. Což o to, jindy to nevadí a je příjemné zpestření, jelikož díky tomu pronikne do příběhu hlouběji, ale tady byl problém v tom, že než si zvykne na jednoho hrdinu, hned je tu další. Čtenář od příběhu čekal víc, tak se neubrání určitému zklamání z toho, jak jsou mu postupně představeny zbraně používané na Nova Prime. Přijde mu to jednoduše primitivní oproti tomu, co čte jinde.

Pokud se vám však líbil film, máte podobné druhy vyprávění rádi a hledáte zkrácení na letní dny, tak je právě tahle knížky ideální volbou. Jen ji musíte brát s trochu větším nadhledem.
Děkuji nakladatelství Metafora za poskytnutí recenzního výtisku
Knížku můžte koupit na: Po zániku země

Úryvek:
Kokon na spaní se průsakem otevře. Stoupá z něj mlžný opar a ministr sebou trhne, když pocítí, jak se teplý vzduch z atmosféry lodi mísí se studeným ve všech částech jeho těla. Protahuje se, chvěje a připravuje se na vynoření ze svého kokonu. Natáhne jednu nohu s pařáty, pak druhou a opatrně na obě přenese váhu. Podlamují se mu kolena a málem se svalí na podlahu, ale v posledním okamžiku se přidrží kokonu. Zůstane tak, dokud se mu nepodaří postavit zpříma.
Vedle něho se ozve hlasité žuchnutí. Otočí se, a přestože by to nerad přiznával, pobaví ho, když vidí, jak se jeho bratr z hnízda rozplácl na podlaze. Je zřejmé, že reflexy Nejvyššího kancléře jsou o něco pomalejší než jeho vlastní.
"Vy se mi pošklebujete," bručí rozladěně kancléř.
"Není to má vina, že neoceníte, jak je to zábavné,"
Jedinou kancléřovou odpovědí je zabručení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama