O mrtvých jen dobře

16. července 2013 v 20:39 | Polgara |  Názory
...


Považuju se za celkem klidného a chápavého člověka, co však nikdy nepochopím je touha lidí hrabat se v soukromí druhých. Hlavně potom, co určitá slavná osobnost umře a hned se internet zaplní články o tom, co vyváděl během života. Právě na tohle mě napadá pouze komentář z nejmenovaného filmu: "Budu blejt velebnosti." Já vím, že bych měla být slušná, dívat se na to s chladnou hlavou, ale u těchto paskvilů to prostě nejde. Člověk má chuť nakopat autory podobných bulvárních článků do zadků, vyválet je v dehtu a poprášit peřím. Co si sakra myslí? Znají toho člověka? Neznají. Jsou to jen jejich domněnky, kterými ubližují především rodině pozůstalého.

Ano, narážím na smrt herce ze seriálu Glee. Takových kauz tu už bylo nespočet. Proto si připomeňme ty největší - princezna Diana, Michael Jackson, Heth Ledger, Václav Havel, Karel Svoboda a mnoho dalších. Již za jejich života toho bylo víc než dost, ale až po jejich smrti se jisté rádoby noviny rozhodly, že z toho vytěží, co nejvíc a budou jejich tělo vláčet v prachu. Nic jiného mě k tomuhle nenapadá. Možná dodatek, že kdyby je lidi nečetli, tak se nebudou vydávat. Jedná se o takový začarovaný kruh. Možná se nabízí otázka: "Kdo je vinen? Ten, kdo ty nechutnosti píše anebo ten, kdo je čte?"

Při té poslední trochu váhám. Znám lidi, kteří tyhle plátky vyhledávají z pouhé nudy, baví se tím, co jsou lidé schopni vypustit do světa. Ale neuvědomují si, že právě tím přispívají k tomu, že takové "noviny" vznikají. Zvyšují jim čtenost, finanční zisk a popularitu, byť nevědomky. A teď, jak z toho ven? Je to takové to zakázané ovoce. Víte, že byste to neměli dělat, ale přesto nemůžete odolat. Takový začarovaný, nikdy nekončící kruh.

Sama se snažím vybírat takové noviny, které mi něco dají Mladou frontu dnes, Hospodářské a občas někdy i Instinkt. Nicméně díky prababičce se ke mně určitý druh bulváru bohužel dostane a to si pak nosím kýbl běžně s sebou, jak je mi z toho zle. Nejhorší je, že právě někteří starší a nejenom staří věří tomu, co se tam píše a s gustem to probírají v MHD. Vytvářejí naprosto nepochopitelné teorie a živí se na cizím neštěstí. Vím, že tímhle nic nevyřeším, ale je mi z těch lidí smutno. To jsme vážně takové hyeny, že se radujeme pokaždé, když se někdo dostane na titulní stranu bulváru dík své smrti? Ne nadarmo se říká: "O mrtvém jen dobře." A právě to by si mnoho z nás mělo připomenout a pak vynášet soud.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 16. července 2013 v 21:19 | Reagovat

za slávu se platí a nejvíc posmrtně, tak to prostě je... jsou z nich boháči a známý osobnosti, ale všichni koukají na každej tělesnej nedostatek a co udělaj špatně a když umřou, tak se spekuluje, to k tomu patří, brouku
já si taky někdy ráda počtu (I když Bartošový se už vyhýbám obloukem), jejich práce je jejich život a je veřejnej, tak to prostě je :)

a já si v práci super.cz vždycky ráda projedu :D i když některé titulky článků bejvaj vážně moc o.o

2 edithhola edithhola | E-mail | Web | 16. července 2013 v 21:57 | Reagovat

Nejlepší je číst jen knihy. Řídím se tím taky, jinak bych blila:-(

3 Hope Hope | Web | 16. července 2013 v 22:22 | Reagovat

víš, čeho jsem si všimla? že ten hnus psaly české servery/"noviny"...protože když jsem to hledala v angličtině (nebudu přece věřit jednomu jedinému článku!), tak jsem nenarazila na to, že by snad napsali něco o příčině smrti daného herce...tedy až na to, že zatíím nemají dost informací, aby mohli říct, co se stalo...to až dneska se začali lidi na twitteru rozčilovat, ale předtím byl klid, takže tak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama