Brett Hoffmann – Nebezpečný kontrakt

11. července 2013 v 16:06 | Polgara |  Thriller, Mysteriózní
...

Překlad: Alžběta Kalinová
Počet stran: stran: 400
Nakladatelství: Fragment

Přiznám se, že hlavním důvodem, proč jsem si knížku vzala je právě její příběh. Navíc anotace jej dokáže podat tak, že čtenář knížce propadne. Navnadí. Jenže, když jsem se příběhem pročítala dál, trochu to začalo haprovat a po celou dobu jsem se snažila přijít na to, jaký byl autorův záměr.

Nepíše špatně. Co se týče znalostí ohledně tématu o němž píše, tak ví, o čem mluví. A na textu je to značně znát. Na samém počátku vyprávění se potkáváme s dvěma lidmi - Jackem a Stellou. Společně jsou zaměstnanci jedné firmy známé pod jménem Southon Brother.

Nicméně, každý má absolutně jinou pozici. Každý má krom práce osobní život z něhož do příběhu vystoupí některé další postavy, přesto právě tihle dva mají rozhodující slovo ve většině textu.

Zpočátku má hlavní slovo Stella, která se snaží si zachránit kůži, jelikož má v držení určité dokumenty. Právě ty by někteří jedinci nejradši sprovodili ze světa. A to mohou udělat jedině tak, že se dostanou ke Stelle.

Byť je na oko hlavním aktérem naše hrdinka, tak většinu času sledujeme příběh z pohledu Jacka, jenž se ujal vyšetřování a snaží se své kolegyni pomoci. Možná je dobře, že autor rovnou přeskočil k tomu, jak se naše útěkářka ukrývá za pomoci lidí a právě Jacka. Už takhle mi knížka přišla místy zdlouhavá. V jednu chvíli se čtenář do příběhu ponoří, užívá si ho a fandí svým oblíbencům, pak obrat a říká si: "Ať už to prosím skončí."

Což jsem nechápala. Hoffmann prostě umí. Ví, jak to ve světě o němž píše chodí, dokáže to napsat tak, že většinu pochopí i naprostý laik, ale někde mu jeho snažení nevychází. Někde jsem se prostě nudila, přičemž mě bavil jak pohled Stelly, tak Jacka, ale u obou měl okamžiky, které byste raději přeskočili, ale neuděláte to, jelikož pořád doufáte, že se tam stane něco, co vás přilepí do křesla. Pořád je to však zajímavý thriller, který dokáže zkrátit dlouhé chvíle. Navíc se čtenář dozví něco nového, přiučí se a má zaručeno, že Hoffmann si z něj nedělá blázny a snaží se, aby se i čtenář při čtení trochu přiučil.
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit na - Nebezpečný kontrakt
Zdroj obrázku: nakladatelství Fragment
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Myanmar Myanmar | Web | 14. července 2013 v 22:04 | Reagovat

Vypadá to zajímavě :) Faktem je, že jsem až do nedávna Thrillery moc nečetla, ale teď mi jich pod rukama pár prošlo a zdá se, že tomuhle žánru přicházím na chuť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama