Zázraky se dějí – Brian L. Weiss, Amy E. Weissová

22. června 2013 v 16:01 | Polgara |  Esoterika
...

Weiss je v první řadě psycholog a na jeho knížce je to hodně vidět. Díky svým zkušenostem, kterých má nemalé množství, proto se rozhodl vydat knihu, kde uveřejní zážitky lidí, kteří se mu s nimi svěřili. Zahrává si s myšlenkou, která potvrzuje skutečnost minulých životů. Věří, že duše zůstane živá i potom, co tělo zemře, pouze změní svoji vnější schránku.

A na tomto přesvědčení založil celou svoji tvorbu týkající se právě této knihy. Jsou zde zvěčněny příběhy lidí, u nichž si člověk při čtení říká, to přeci nemůže být možné. Netvrdím, že nevěřím, ale určitá část mého pochybovačného já tomu odmítá uvěřit. Je to krásná myšlenka, člověk by si strašně moc přál, aby jeho duše, podstata, přetrvala, ale jsou tu určité obavy - co kdyby.

Nicméně se mi líbila myšlenka, kterou zde Weiss nejednou zdůrazňoval. Zřejmě si uvědomoval, že se najdou tací, kteří tomu těžko uvěří. Proto to psal formou, která přijatelná pro všechno. Nic nevnucuje, pouze nabízí možnosti a záleží na nás, jakou si zvolíme.
Děkuji nakladatelství Metafora za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit na - Zázraky se dějí.
Úryvek:
Léčivá moc pochopení
Naše tělo a mysl jsou maska, kterou naše skutečné já - duše - nosí ve hmotním světě. Když zemřeme, masku odložíme a odpočíváme ve svém přirozeném stavu. Není to zmizení ani zapomnění. Prostě jen sundáme masku, oblečení a další vnější obaly a vrátíme se domů do duchovních sfér. Tam nás obnoví a znovu vzkřísí. Tam rozjímáme nad ponaučeními ze života, který jsme právě opustili. Tam se opět setkáváme se svými duševními souputníky napříč staletími. Tam plánujeme svůj další život na zemi. Když nastane správný čas a okolnosti, nasadíme si novou masku - tělo a mozek novorozence - a vracíme se do fyzického stavu. S obnovenou energií a v jiné podobě se dál duchovně učíme tak dlouho, až už není nutné se rodit znovu. Pak můžeme pokračovat tím, že budeme lidem pomáhat z druhého světa.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama