Nancy Gideon – Pod vlivem úplňku

30. června 2013 v 13:17 | Polgara |  Paranormální romance
...

Jedna z těch paranormálních romancí, která vyniká něčím novým, ale přesto pořád patří svým způsobem k takovému průměru. Nicméně čtenář se dokáže chytit a na dlouhé zimní večery je to ideální čtení. Navíc ten chlap na obálce je prostě k sežrání.Usmívající se

Zpočátku sem k příběhu přistupovala s celkem velkými rozpaky. Nevěděla jsem, co od něj čekat, a jak ho brát, ale na doporučení několika lidiček jsem se do něj pustil. Příběh je překvapivý. Je tu jiné rozdělení, než na které jsme dosud zvyklý. Hlavní hrdinkou je detektivka, dospělá žena a žádná pubertální dívka, jako spoluhráče má dokonalého partnera v podobě vlkodlaka.

Všechno je doplněné určitou dávkou napětí, která je od začátku zřetelná. Třebas scéna na opuštěném parkovišti, kdy je přepadena studentka. Tímto činem začíná celé vyprávění. Z vraždy je obviněný přítel naší hrdinky Max. Je to alfa samec, vůdce vlkodlačí smečky v New Orleans. Podaří se Cé Cé očistit jeho jméno?

Na jednu stranu příběh, který už tu byl tolikrát, že nemůže přinést nic nového, ale přesto dokáže Gideonová svým stylem vyprávění překvapit. Do paranormálních romancí se jí podařilo přimíchat silnou dávku napětí a využila fenoménu, který teď letí knižním světem. Erotiky.

Jak Cé Cé, tak Max si dávají neustále najevo, jak po sobě touží, takže podrobným scénám se nevyhneme ani zde. Což si myslím, že je škoda. Líp by sem seděly pouze náznaky, nechat ve vzduchu viset to napětí a ne se v tom dopodrobna pitvat. I když uznávám, není to tak vyhrocené jako v jiných rádoby erotických románech.

Taky mi trochu přišla zvláštní jména, která svým postavám autorka dávala. Třeba samotná Cé Cé, anebo Max. Na něho jsem měla volat: "Maxi, k noze," Smějící se

Líbila se mi i hierarchie ve smečkách, která byla celkem nápaditá. Navíc slovní přestřelky (ani někdy i pěstní) mezi dvěma hlavními postavami dodávají vyprávění i tu humornou stránku. Je to sice jednoduché čtení, ale svým způsobem přitažlivé a napínavé.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit na: Pod vlivem úplňku
Zdroj obrázku Fragment
Úryvek:
"Dokonce ti dám náskok."
"C-co?" koktala a nechápala, oč tu jde. Dokud se jeho úsměv nerozšířil a neodhalil ostré špičáky. A jeho oči zlatorudě zasvítily.
"Utíkej!"
Vykřikla a dala se na útěk, ale uklouzla na štěrku a spadla na ruce a kolena. Kamínky ji potrhaly jemnou kůži. Šíleně vřískala a čekala, až jí popadne a zakousne se do ní těmi ostrými zuby. Ale on vyčkával, dal jí čas aby se vzlykotem zvedla, ušpiněná od kluzké, horké krve.
"Dej do toho všechno, Sandro," vysmíval se jí, když vyrazila pryč a upustila kabelku. Doufala, že se muž zastaví, aby se do ní podíval.
Ale její flitrovaná taška ho nezajímala. Oceňoval, jak jí poskakují dlouhé blond vlasy, a sledoval její malý pevný zadek, jak se napíná pod přiléhavými kalhotami, zatímco se potácela na komicky vysokých podpatcích. Pach jejího strachu byl tak pronikavý a silný jako kterýkoli parfém. Lahodný.
Už cítil její chuť.
"Hned jsem u tebe," dodal s posměškem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 30. června 2013 v 19:01 | Reagovat

ta obálka je ohavná :D má jen hezký barvy na pozadí, CéCé? fakt?, jako jo, asi bych po tom normálně šáhla, ale je toho tolik, že to vynechám... nezaujal mě první díl a nezaujalo mě ani tohle, zůstanu u upíru od Ward :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama