Svět knihy 2013

21. května 2013 v 15:48 | Polgara |  Kulturní prožitky
...

Tímto děkuji nakladatelství Fragment za dvě vstupenky, které mi poskytlo. Stálo to za to, i když první, co mě vyděsilo, byl ten obrovský výskyt lidí. Pokud nemusím, tak velké davy nevyhledávám a tohle byl pro mě trochu šok.

Přesto jsme si to užila a objevila i pár krásných kousků. Nicméně s přítelem jsme se tam objevili natolik brzy, abychom měli čas si projít knižní veletrh a nemuseli pospíchat na besedu s Manuelou Martini. Jenže jsme se maličko přepočítali.

Jako první jsme narazili na stánek Knihcentra, který nás vítal již před vstupem do Veletržního paláce. Těch knížek, ale těch lidí…pomoc. Ale ještě to nebylo tak strašné. Jen se musel člověk hodně ovládat, aby všechno neutratil hned na začátku, jelikož bylo z čeho si vybírat.

Výhodou celé akce jsou velké mapy, které jsou u každého křídla, tudíž člověku usnadňují hledání. Jako první, jsme navštívili stánek nakladatelství Fragment, kde se už srocovalo hodně lidí. Těch knížek, těch slev. Nicméně ponaučení z minula pravilo, že první je lepší si všechno obejít, a pak teprve nakupovat. Takže naše vyhlídnuté stánky - CooBoo, Knižní klub, Host, Metafora, Wales, Jota.

Pak zaujal i antikvariát, který byl v úseku, kde sídlil Fragment (náš záchytný bod), potom Egmont a nějaké ty akce. Těch literárních akcí bylo taky hodně, přesto jsme v ten pátek pouze obcházeli a nakukovali. Účast byla slušná, především u těch akcí, kde se konaly autogramiády a besedy se spisovateli.

Hodně mě zarazilo, jaké vedro bylo v té části, kde byla většina námi obcházených nakladatelství. Taky mě zarazily podle mě předražené ceny občerstvení, ale s tím se holt asi musím smířit. Nicméně chvíli trvalo, než jsme se rozkoukali, a pak už to jelo. Stejně jsem se musela hodně ovládat, abych neutratila všechny peníze.

Pak po nakoupení jsme se vydali před palác a usadili se na lavičkách s tím, že počkáme na Nel-ly, která dorazila s mírným zpožděním. Vyměnili jsme si knížky, tedy spíše ona půjčila mě a pak se šlo domů. Příští rok se půjde určitě znovu a tentokrát se pokusím našetřit víc penízků, protože letos jich moc bohužel nebylo. Anebo se najednou vylíhlo nějak moc knížek. Taky možnost. Usmívající se 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 21. května 2013 v 16:06 | Reagovat

autíčka? :D to fakt?
i když teda my se s Mon prohrabávaly komixama kačerů donaldů - ona hledala poníky a já něco barevnýho :D
pche, mě musíš zmínit i tady a nepřiznáš se ke zradě, že na tu besedu, co byla v plánu od čtyř (a většinu bych jí stihla) si stejně nešla, tak jsem za to až tka nemohla :-P

nejlepší je asi ta neděle, ta šťastná hodinka (a to jsme to chytli jen u jednoho nakladatelství), lidi se tam cpali s obrovskými sloupy knih :-DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama