Marie Gray - 14 podob touhy

4. května 2013 v 17:25 | Polgara |  Knižní všehochuť
...

Těžko hodnotit knížku, která je zaměřená na erotiku a snaží se svést na vlně, kterou rozpoutalo 50 odstínů šedi. Zaujala mě anotace, obálka taktéž nevypadala špatně, takže bylo rozhodnuto. Ale jakmile jsem začala číst…to jsem rovnou mohla zabrousit na internet a vyhledat určité stránky.

Nicméně na rozdíl od erotických stránek se Marie Grey snaží i jakousi psychologii postav, tudíž než se na to vrhnou, tak nás seznamuje s jejich všedním životem. Zaměřuje se především na ženské hrdinky (ale najdou se v knížce i povídky psané z pohledu pánů) a jejich touhy. Přeci jenom knížka je určená ženám, tudíž tomu odpovídá i koncepce vyprávění.

Nepíše špatně, ale již od začátku je jasné, jakým směrem se ubírají myšlenky většiny postav. Přijde mi, že čtenáři dělají, jak kdyby tohle v životě nikde nečetli. Vždyť, co je červená knihovna, v poslední době i paranormální romance a mnoho dalšího? Jenom teď se to víc čte, jelikož šikovní podnikatelé přišli na to, že tohle téma je stále lákavé a bude mít odbyt.

Každá povídka má něco do sebe, zaujme něčím jiným, ale je to psáno stylem….hodně jednoduchým. Aby u toho člověk nemusel přemýšlet a mohl se soustředit jen na tu část, kterou chce autorka vyzdvihnout. Postupně vám většina postav splyne v jednu a jediné, které dostanou víc prostoru, jsou ty z vyprávění číslo jedna a možná ještě povídka s názvem "Milý Julianne." Ale ne, tohle vážně ne. Sice jsem ráda, že jsem si 14 podob touhy mohla přečíst, ale i tak. Člověk se vážně nestačí divit.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit na: 14 podob touhy

PS: Úryvek jsem vybrala takový, abych nemusel do článku dávat 18 plus Smějící se

Úryvek:
Smlouva, na které právě pracuji, je zatím nejdůležitější v celé mé kariéře, takže ji musím zvládnout bez jediného zádrhelu. Je to vytoužená zakázka v Kalifornii a nasadí korunu té spoustě let zasvěcených dřině. Navíc to přinese úspěch i firmě, to se rozumí. Taky proto jsem zorganizovala tak hloubkovou testovací kampaň a produkt jsem opakovaně vyzkoušela i já sama. Muži v mém životě se během toho pracovně náročného období ke mně chovali naprosto fantasticky…
Každý dobrý pracovník v reklamě musí inzerovaný výrobek znát skrznaskrz. Takže když se zcela ponořím do testování všech stránek výrobků, navedou mě k tomu výhradně sobecké pohnutky…Pochopitelně mám z toho prospěch a při troše štěstí z toho budu mít prospěch tak dlouho, jak jen budu chtít…
Dobře jsem věděla, že za zanedlouho budu mít příliš mnoho práce a na čas budu muset své styky s třemi rozkošnými milenci přerušit. Rozhodla jsem se tedy strávit s každým z nich poslední výjimečný večer, abych zůstala maličko neukojená a prahla po dalším setkání s nimi.
Tentokrát jsem to já, kdo připravil pohádkovou večeři pro Thomase. Nic jsem neodbyla a naservírovala mu ten nejlepší. Pilně jsem sestavila menu z jeho oblíbených pokrmů a vytvořila dokonalou atmosféru přesně podle jeho vkusu. Pak jsme se uvelebili v čerstvě vypraném saténovém oblečení a pomilovali se, pomaloučku a něžně. Zhluboka jsem vychutnávala jeho něžnost a láskyplnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 4. května 2013 v 18:22 | Reagovat

Toto ma vôbec neláka zatiaľ. Erotiku môžem 8D ale toto ma ničím extra nezaujalo.

2 Nikinka Nikinka | Web | 4. května 2013 v 21:25 | Reagovat

I přesto, že tohle není zrovna můj šálek kávy, je to rozhodně zajímavá knížka, dokonce mě zaujal i úryvek 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama