L. J. Smith – Říše temnot 4 – Tajemný anděl

9. května 2013 v 19:42 | Polgara |  Paranormální romance
Tímto se omlouvám ostatním členům AK, ale v euforii z toho, že jsem po delší době zvládla dva články za den, zveřejnila oba v krátkém časovém úseku. A podle nových pravidel by tam určitý rozestup být měl, proto se touto formou omlouvám ostatním.Pakliže mám porovnat andělskou tématiky se Sniegoskim, tak Smithová za ním trochu pokulhává. Jsou to dva naprosto nesrovnatelné příběhy, ale přesto je to jediná knížka, která se mi vybaví, pokud si mám vzpomenout na příběh vyprávějící o andělech (pak možná Sukuba, Padlí andělé od Kateové, ale to je spíše červená knihovna jako vyšitá) a navíc si vážně nevzpomenu.

Je zde vidět, že se autorka snaží udržet určitou úroveň svých příběhů. Na jednu stranu si zahrává s anděly, vypráví o nich, ale přesto je příběh více zaměřený na hlavní hrdinku, která je čarodějkou a dozví se to právě od výše zmiňovaných bytostí. Čtvrtý díl Říše temnot vypráví o šestnáctileté Gillian s níž se setkáváme v okamžiku, kdy slyší pláč novorozeněte, a tak se ho vypraví hledat.

Jakýmsi podivným způsobem je tažena hlouběji do lesa, pořád totiž slyší dětský pláč. Dojde až k potoku, kde si myslí, že je dítě ve vodě, a tak se mu snaží pomoct. Jenže ji strhne silný proud a ona se ocitne na pokraji smrti. Právě v té době se jí zjeví její Anděl, jenž ji začne pomáhat na cestě životem. Zároveň mladé dívce pomůže s objevením jejích nově získaných schopností. Je jakýmsi průvodcem a ochráncem dohromady.

Je to zvláštní příběh. Smithová znovu prokázala, že, co se týče tajemna, tak určité znalosti má, ale přijde mi, že se zaměřuje špatným směrem, a tak se z toho stává tuctový příběh, jenž vynikne pouze díky určitým aspektům a mezi než patří i skutečnost, že její sérii ze Říše temnot čtu jenom kvůli tomu, co jsem zmiňovala výše. Přesto mi přijde, že některé postavy jsou zde pouze pro doplnění, není jim věnována nijak větší pozornost a jsou zde jen kvůli tomu, aby hlavní hrdina daného příběhu ukázal, jaký je king. Navíc mě trochu odrazuje i styl psaní, jaký Smithová používá. I přes svoje remcání se však ke knížce ráda vrátím, i když poputuje dál k někomu, kdo ji využije lépe než já.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit: Říše temnot 4
Úryvek:
"Víš, mám dojem, že jsi skutečně připravená."
Hlas byl tichý a zamyšlený. A nebyl v její hlavě. Asi půl metru od postele se objevilo světlo, které se začalo zvětšovat.
A pak tam byl Anděl. Seděl v lotosové pozici a ruce měl na kolenou. Vznášel se na úrovni Gillianiny pozice a zkoumavě ji pozoroval. Jeho tvář byla vážná a klidná. Všude kolem něj svítilo bledé světlo, které se měnilo jako severní polární záře.
Jako vždycky při prvním pohledu na něj prožila Gillian něco jako šok. Byl tak nádherným tak tajemný, taj jiný než ostatní.
A v tuhle chvíli byly jeho oči mnohem zářivější než kdy dřív.
Trochu ji to polekalo, ale šok okamžitě zahnala. Musela myslet na Davida. Na Davida, který ji důvěřivě odvezl domů, když se jí před hodinou "udělalo špatně," a který neměl nejmenší tušení, co se na něj v pondělí chystá.
"Jen mi řekni, co mám udělat," řekla Andělovi.
Sebrala odvahu. Netušila, co všechno bude nutné udělat, aby zastavila Tanyu, ale určitě to nebude nic příjemného nebo legálního. Nevadí. Byla připravená.
Andělova slova ji trochu zklamala.
"Ty víš, že jsi výjimečná, viď?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | 13. května 2013 v 19:38 | Reagovat

si toho moc neřekla :-D já mívám u knih od téhle autorky vždycky tolik na srdci
ach jo...přišlo mi to, já nestihla poštu, odešlo to, slíbili, že až se jim to vrátí znovu, pošlou zpět.. mám úchylku a nemůžu si pomoct, chci si to přečíst, i když vím, co čekat :D
jedinou výghodou těchhle knih bude, že jsou co příběh to jeden díl, protože ona stěží zvládne děj tak malé knížečky
a už jsem si říkala, kdy si vezme na pašklál i anděly (vlkodlaky, upíry i čarodějnice už zneužila)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama