Gabriella Poole – Temná akademie 3 – Rozpolcení

2. května 2013 v 20:51 | Polgara |  Paranormální romance
Zase tentýž problém...knížky přečtené mám, ale dokopat se k recenzi...:D v brzké době Vás bude na blogu čekat Vymítač duchů 2, Výkřik do tmy, 14 podob touhy a do víkendu bych měla stihnout i Spící město.

Autorka: Gabriella Poole
Přeložil: Čeněk Matoha
Díl: 3
Nakladatelství: Fragment

Jak již bývá v Darkově akademii zvykem, tak se rok, co rok stěhuje z místa na místo. Tentokrát však zamíří do orientálního Istanbulu, který jejím studentům nabídne během roku nejedno překvapení.

Nicméně Cassie, hlavní hrdinka příběhu si definitivně musí vybrat, jakým směrem se bude její budoucnost ubírat. Zda si zachová pouta se starým životem anebo se připojí k Vyvoleným. Rozhodování dívce neusnadní ani skutečnost, že se velkolepým městem začne prohánět nebezpečný vrah.

Příběh je psaný z pohledu Cassie, tudíž je všechno viděno jejíma očima. Přesto zde je však místo i pro další postavy, které dělají vyprávění zajímavějším. Přesto jsem čekala od Temné akademie mnohem víc. Přijde mi, že s každým dílem její vyprávění ztrácí na zajímavosti a spádu, který měla jednička. Začíná se z toho bohužel stávat nemastné neslané cosi, které se snaží těžit z toho, co to už dávno bylo napsáno.

Nicméně určité kouzlo knížka má, ne, že ne, ale musíte být hodně vytrvalí, v mém případě optimističtí, že i když máte ke knížce výhrady, tak čtete dál. Líbí se mi pojetí Vyvolených, kteří jsou mnohem zajímavější než samotná hrdinka vyprávění. Musím uznat, že i popis prostředí dokáže vtáhnout a vynahradit slabší místa děje.

Postavy jsou zvláštní. Hlavně výše zmiňovaní Vyvolení, kteří jsou jakousi třešničkou na dortu. Oživují všedně vypadající příběh a dodávají mu něco, co Cassie nemůže, byť jsem si ji svým způsobem oblíbila a dělají ho živějším.
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knížku můžete koupit na: Temná akademie 3
Úryvek:
Cassie se vyzula z Isabelliných lodiček a vychutnávala si, jak drahý a hustý turecký koberec šimral mezi prsty u nohou. Ráda by si takový koupila, ale i kdyby si ho mohla dovolit, kam by ho asi položila? Do televizní místnosti v Cranlake Crescentu? Zakřenila se, zhluboka se napila šampaňského a cítila, jak ji bublinky stoupají do hlavy.
Tak zpátky do zbraně…
Nezdržovala se tím, že by se znovu obouvala. Líbilo se jí být bosa a ty centimetry navíc ji rozhodně nescházely. Vyvolení se k ní teď chovali s respektem, dokonce i ti, kteří ji neměli zrovna v lásce. Všichni ji vesele zdravili a dávali se s ní do hovoru. Byli bohatí, elegantní a navonění až do morku svých prominentních kostí, ale přesto měla pocit, že ji jejich oči sledují jako magnety, když mezi nimi procházela, a v mnoha z nich viděla úctu, někdy i strach.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 3. května 2013 v 12:58 | Reagovat

Tento diel sa mi páčil najviac 8) Séria sa mi páči 8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama