Michael Grant – Super 12 – 1. díl Výzva a 2. díl Past

21. března 2013 v 16:45 | Polgara |  Knižní všehochuť
...

Hlavním hrdinou je David MacAvoy, pro složitost jména mu však přátelé říkají Mack. Další důležitou postavou je Stefan Marr, jenž našeho hrdinu nejdříve šikanuje, ale potom se z něj stane nečekaný spojenec, při záchraně světa. Sice jsou zde i další postavy ze Super 12, což je skupina velmi zvláštních dětí, ale ty mi nepřišly natolik podstatné. Jednoduše fungovaly jako doplnění děje a svůj účel splnily. I naši hrdinové mají rádce Grimluka, jenž jim dává nápovědy, které jim moc nepomáhají, protože mnoho neřeknou.

Hlavní podstatou příběhu je, že se naši hrdinové snaží zachránit svět před Bledou královnou, její dcerou Risky a jejich pomocníky.

V prvním díle nazvaném Výzva se vydávají do Austrálie, aby zde nalezli dalšího člena do týmu Super 12. Na cestu dostanou kreditní kartu s miliardou na účtu. Jejich první střet s Riksy je ve vzduchu, když jsou v letadle, z něhož je vyhodí ven. Davidovi se je podaří zachránit tím, že zastaví čas, čímž je zachrání. Právě zde se střetnou s dalším členem jejich týmu, jenž se nachází na lodi, která je zachrání. Odtud se vydávají do Australské pouště, aby zjistili více o své historii a poslání. Zde je jejich nepřátelé zajmou a pohřbijí.

V této scéně jsou nejzajímavější Davidovi fobie, jimž se mezi ostatními proslavil, a právě zde vyplouvají na povrch. A v tomto okamžiku se znovu střetnou s Riksy. Při tomto boji Riksy prvně zabijí. Aby umřela, tak musí zahynout dvanácti různými způsoby. Mack se na chvíli promění v hvězdu…

Aby nikdo z Davidových příbuzných a přátel nikdo nepoznal, že je pryč, tak mu Grimluk poslal na pomoc golema, jenž ho nahradil. Golem mu někdy posílá velmi zvláštní zprávy, jelikož hodně pozemských věcí nechápe.První díl je mnohem živější a poutavější než dvojka, navíc tam nemotá tolik věcí dohromady a čtenář se v postavách a v příběhu lépe vyzná.

V Super 12, 2 - Past se náš tým přesunul z Austrálie do Číny, kde opět pátrají po dalším členovi. Tentokrát je to drak, jehož najdou pod Zakázaným městem. Jakmile jej najdou, znovu musí prchat před pomocníky Bledé královny. Dostanou se až k čínské zdi, kde jsou opět nuceni bojovat s Riksy. Tam jim pomůže strýček draka. Potom se přesouvají na německou horu, kde potkají dalšího člena a zároveň zjistí, že mají mezi sebou zrádce. Odtud utečou do Asgardu, kde upadnou do zajetí a jejich věznitelé je chtějí předat Bledé královně.Z Asgardu se dostanou do Anglie.

Právě v této části se autor začíná zamotávat do svého vlastního děje. Navíc nepřátelé dvanáctky začnou přebytečně. Jako kdyby tam ani neměli být a autor je tam jednoduše vložil jako vsuvky, která má zpestřit děj. Některá jména zanikají a čtenář si na ně po čase nevzpomene a má problém si vybavit, kdo byl jejich nositel.
Tímto děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzních výtisků.
Knížky můžete koupit na stránkácha nakladatelství:

Úryvek:


Zpráva od Golema Mackovi z Výzvy:
"Ahoj Macku,

věděl jsi, že nemůžeš jíst kočky? Každý den se naučím něco nového. A tak si myslím, že je země lepší a lepší Mack. Ale možná jsem se zlepšil víc, než je potřeba, protože maminka šeptala tatínkovi, že potřebuju psychiatra.
Tvůj přítel Golem."
Úryvek z Pasti:

"Máma se snaží ten jazyk rozluštit," připomněla Jarrah. "Proč nás Grimluk poslal do Číny?"
"Jediné, co mi Grimluk řekl, bylo, abychom šli k devíti drakům z Daidu. Kdybych si to nevygooglil, ani bych nevěděl, že Daidu je pradávný název Pekingu. Je zde pouze jeden hotel U Devíti draků. No, jsme tady."
"Jsme tu, abychom nalezli dalšího z naší skupiny. Že ano?" důrazně připomněla Jarrah. "Takže v Číně je asi miliarda lidí. Netrapme se tím. Začneme se vyptávat."
Pojďte se ven najíst," navrhl Stefan.
"Máme jen třicet pět dnů!" Zakřičel Mack.
"Přesto musíme jíst," konstatoval Jarrah. "Přece už jsme tady, ne? Pojďme ven a možná zjistíme, že třetí člen super dvanáctky je v místním McDonaldu."
"Stmívá se," upozornil Mack, ale jeho námitka nezabrala, protože Stefan Jarrah už odcházeli.
Hotel stál na široké ulici. Doprava nebyla hustá, ale přesto vypadala nebezpečně. Našli byste zde více kol než autobusů než taxíků a více taxíků než osobních aut.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 es ef es ef | Web | 21. března 2013 v 17:14 | Reagovat

To vypadá dost dobře.

2 Luciasa Luciasa | E-mail | Web | 28. července 2013 v 7:50 | Reagovat

Kdy vyjde třetí díl?Už se ho nemůžu dočkat.

3 Tajnost Tajnost | 3. listopadu 2013 v 19:35 | Reagovat

Já chtít nový díl :-D

4 ??? ??? | 8. prosince 2014 v 18:08 | Reagovat

Budou i další díly??? :-D

5 lukasczCZ lukasczCZ | E-mail | 8. března 2015 v 20:46 | Reagovat

kdy bude dalsi díl kdy kdy kdyyyy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama