Manuela Oetingerová – Myšlenka – Mocná síla

25. března 2013 v 18:58 | Polgara |  Esoterika
...Moc zkušeností s ezoterickými knížkami nemám. Jediné, co jsem četla a znám blíž jsou knížky od Osho a Doreen Virtue. Přesto mi ani tato autorka není neznámá. Přeci jenom, pokud zabrousíte do oddělení s ezoterikou, tak je tam od Manuely Oetingerové knížek víc než dost. Možná a právě proto jsem si knížku vzala.

Navíc mě zaujala tématika, jíž se zabývá. O tom, že myšlenky mají větší moc, než se na první pohled zdá bylo napsáno již hodně, ale teprve Myšlenka - Mocná síla vám objasní některé skutečnosti, které vám dosud unikaly. Na to, jak dlouho jsem tuto knížku u sebe měla, tak jsem ji přečetla celkem rychle, během tří dnů, s přestávkami a taky díky faktu, že jsem některé informace potřebovala vstřebat.

Text je psaný srozumitelným a celkem i čtivým způsobem. Nepůsobí jako učebnice, ale jako něco, co se vám snaží pomoci. Neříká vám, jak máte myslet, co je správné a co špatné, nabízí možnosti a snaží se nám vysvětlit, co bychom mohli dělat špatně. Tudíž nejdřív položí otázku, potom dodá určité vysvětlení, někde přidá i příběh, získaný na základě zkušenosti čtenářů, a pak s lehkostí sobě vlastní přejde v novou kapitolu, která svým způsobem navazuje na tu předchozí.

Ono je těžké psát o tom, co nám chce říct knížka zabývající si myšlenkami. Ty mají mnoho vrstev, někdy až připomní rozmanitost barev, které nejsou jen bílé a černé. Ve své podstatě se nás snaží přivést na podstatu toho, jak správně využívat myšlenku ve svůj prospěch. Ale i tohle píši špatně. Je to jakési duchovní poselství, které by čtenáře mělo naučit využívat myšlenky tak, aby neubližoval jiným, ale především sám sobě.

Tímto děkuji nakladatelství Metafora za poskytnutí recenzního výtisku.
Odkaz, kd emůžete knížku koupit: Myšlenka - Mocná síla
Úryvek:
Je to ohromující poznání připouštějící závěr, že člověk dokáže vyvinout enormní sílu a je do konce schopen ovládat hmotu. "Zdravý nemocný" neměl žádné pochyby. Bez odporu věřil diagnóze - a to mu dodalo velkou zničující sílu. Kdyby chtěl někdo tento proces uskutečnit s denním vědomím, patrně by ztroskotal, neboť s pochybami by přikvačil nejprve rozum a pak by se přidalo i podvědomí. Člověk nemůže jen tak otřást světem a svým životem. Musí akceptovat, co mu "vrchnost" ukládá, musí věřit a žít podle toho, co mu společnost předepisuje. To je velké pole, které bylo vytvořeno proto, aby lidstvo drželo v zajetí. V minulosti to mělo dokonce jisté oprávnění, protože svévole by napáchala ještě více škod. Nyní však začíná nový věk. Můžeme lépe poznávat a objevovat svou pravou přirozenost. Nejsme tak dalece bezmocní, měli bychom mít stále na paměti, že musíme jednat v harmonii s tvořivým duchem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monnie Monnie | Web | 25. března 2013 v 20:45 | Reagovat

zajímavá knížka :-)

2 Roxanne Roxanne | Web | 26. března 2013 v 19:15 | Reagovat

Zajímavé, ale ne úplně můj šálek kávy..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama