Křest Syna Pekel od Michaely Burdové

18. března 2013 v 14:55 | Polgara |  Kulturní prožitky
...Ve čtvrtek 14. března 2013 v Neoluxoru na Václavském náměstí. Roli kmotry knížky se ujala Petra Neomillnerová a moderátorkou byla jako již u křtu Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře - Písničky o zvířatech, Hanka Koutná.

Když jsem šla na křest, tak nad mými pocity převažovala převážně zvědavost. Míšu jsem totiž znala hlavně jako autorku zajímavých a čtivých fan fiction povídek, pak díky její nejslavnější fantasy sérii a to Poselství jednorožců a tohle byla po dlouhé době knížka z pera této spisovatelky, která se ke mně dostala.

Nicméně jakmile jsem tam dorazila, musela jsem vyzvednout knížku pro Nel-ly, jež bohužel nemohla z pracovních důvodů dorazit, a tak zaúkolovala mě.
Nicméně již půl hodiny před začátkem křtu jsem v horním patře Neoluxoru, kde je Knižní klub potkala první účastníky s knížkou.

Podle všeho patřili mezi ty, kteří si tam vyzvedávali recenzní výtisky. Po chvíli brouzdání a obdivování knížek jsem se usadila v druhé řadě. Tedy jsem seděla stejně, jako minule. Jen nevím, proč jsem nezabrala první řadu, protože, při focení jsem měla problém vytvořit nějakou normální fotografii. Naštěstí pani vedle mě byla milá a snažila se mi trochu uvolnit místo, abych se mohla naklonit a cvakat.

Chvíli trvalo, než se všichni usadili, dokonce i za místem, kde stály židle, tak se utvořil hlouček o větším počtu lidí a to i staršího věku.

Míša Burdová se ujala role vypravěčky velmi slušně. Dokázala odpovídat na otázky Hanky Koutné a pak i čtenářů, kteří zpočátku sice váhali, ale pak se rozpovídali. Bylo sice vidět, že je trochu nervózní, ale upřímně, kdo by nebyl. Navíc vedle mě seděly dívčiny ve věku 14 let a celou dobu se smály a pošťuchovaly, což byl trochu rušivý element, ale dalo se to přežít. Ty, co seděly v první řadě, na ty dvě vedle mě pořád pokukovaly a komentovaly to slovy: "Ty jsou pořád vysmáté."

Ke slovu se dostala i kmotra knížky. Překvapilo mě, jak rychle přečetla Míšinu knížku, mně to trvalo dva dny. Nicméně vyprávěla o svých pocitech z knížky a o své tvorbě a srovnávala. Přijde mi, že právě křty knížek utíkají strašně rychle. To čekání a těšení se na ně je nekonečné, ale pak, když dojde na věc, všechno uteče během vteřiny. Jak byla ta hláška v Teorii velkého třesku? "Čím to je, že když se bavíte, tak čas letí jako pták, ale když se nudíte, tak padá k zemi mrtvý?"

Pobavilo mě křtění. Hanka Koutná navrhla, že aby se neničila knížka, tak ať použijí maketu postavenou na stole vedle Míši Burdové. Křtění, gratulace, dokonce došlo i na čtení z knížky, čehož se ujala dlouholetá kamarádka mladé spisovatelky. Úryvek byl vybraný dobře, zaujal a navnadil, navíc jej předčitatelka ukončila tak, že si člověk říkal: "A to je jako všechno? Víc nebude?" Usmívající se

Zároveň bych chtěla také poděkovat Petře Neomillnerové, která mi ochotně podepsala knížku Amélie a tma, ale vzhledem k tomu, že hlavní byla dnes Míša Burdová, tak jsme poodešly stranou i s její dcerkou, která se tvářila trochu vyjukaně (anebo se mi to zdálo?) a mám hned dvě další knížky podepsané. Oběma autorkám tímto děkuji za krásné knížky a čas, jež věnují nejenom psaní, ale i čtenářům. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 18. března 2013 v 15:12 | Reagovat

To muselo být hrozně fajn. :-) A takový podpis vždycky potěší. Já mám podepsaných knížek jen pár, většinou jsou křty daleko a nemůžu tam dorazit.

2 Polgara Polgara | Web | 18. března 2013 v 17:11 | Reagovat

[1]: Stálo za to, člověk se dozvěděl zase něco nového a pobavil se.
Tak snad příště. Vzhledem k tomu, že bude i druhý díl, tak hádám, že i ten se bude křtít. :-)

3 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 21. března 2013 v 22:03 | Reagovat

Jéé, taky byla na křestu? Taky jsem tam byla, skutečně to bylo skvělé! :)

4 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 25. března 2013 v 20:32 | Reagovat

Taky jsem se zúčastnila a nechala si podepsat svůj recenzák :) Uvidíme, jestli Fragment zorganizuje něco podobného i pro pokračování.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama