Velké dobrodružství s kouzelnou lupu – Cesta vesmírem a Cesta časem

7. února 2013 v 14:06 | Polgara |  Knižní všehochuť
...


Přiznám, že tyto dva díly od Fragmentu jsem si vzala s lehké nostalgie, abych zavzpomínala na dětství. Taky mě zaujal nadpis a možnost trochu si hrát s lupou. První, co mě po rozbalení balíčku od Fragmentu uvítalo, bylo krom matematiky i dvě krásně barevné a ilustrované knížky hrou pro děti. Já vím, že to zní u mě divně, ale když to má člověk v nabídce, prostě neodolá. Navíc ten nadpis a i ta tématiky přímo vybízely k tomu: "Vem si mě."

Hlavními hrdiny útlých knížek je trojice dětí - Nathan, Monika a Eliáš. Na cestách za dobrodružstvím je doprovází jejich přítel a rádce profesor Stein. Cesta vesmírem nás zavede do okamžiku, kdy jim doktor představí svůj vynalez. Jedná se o vesmírnou loď. Při prohlídce však raketa bez jakýchkoliv vnějších příčin odstartuje a zanese je do mezihvězdného prostoru. Než se dostanou zpátky na zem prožijí podivuhodná dobrodružství, u kterých se nejednou pořádně zapotí.

Další díl, který se mi dostal do ruky, je Cesta časem. Tentokráte se stejná parta kamarádů jako v předchozím díle vydává hledat zmizelého doktora Steina. Aby ho zachránili, musí se vydat do minulosti a přivést ho zpátky. Jenže nevědí, do jaké doby se dostal, a proto se setkají s dinosaury, piráty a dokonce i roboty.
Některé hádanky byly povedené a byly, některé mi daly docela zabrat, ale nakonec jsem zvítězila. Myslím, že být dítětem, vydržím u toho nějakou tu dobu určitě. Navíc hledání stěžuje i lupa, takže se člověk musí soustředit, aby danou věc našel, protože bez lupy to moc dobře vidět není. Všechno doprovází i vyprávěný děj s příjemnými ilustracemi. A ani barevnost není moc kýčovitá a potěší.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama