Kay Wilkins - Ripleyho záhady – Vlčí dítě a Hrozba z hlubin

25. února 2013 v 19:29 | Polgara |  Knižní všehochuť
...


Příběh Vlčí dítě je v pořadí třetím vyprávěním o dobrodružstvích R-Týmu. Jde o děti, které studují na utajované Ripleyho střední škole. Jedná se o děti, jež mají výjimečné schopnosti a i zde proběhne určitá selekce a je vybráno několik jedinců, kteří jsou posíláni na roztodivné výpravy. R-tým se skládá ze sedmi jedinců, přičemž každý vyniká něčím jiným a tak mohou do akce přispět různými způsoby. Tentokrát se seznamují se zprávou o havárii letadla, která se stala před deseti lety.

Právě díky této nehodě se začnou objevovat informace o malém chlapci žijícím s vlky. Nicméně nic není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Místo se nachází kdesi hluboko v čínských horách a právě tam se musíš naše parta vypravit, jelikož informace je zavedly k dívce, která prohlašuje, že onen vlčí chlapec by mohl být její ztracený bratr.

V čtvrtém pokračování nesoucí název Hrozba z hlubin se R-tým vydává do Řecka, aby prozkoumal informaci, jež by je mohla dovést ke ztracenému městu. Problémem ovšem je, že místo je zamořené žraloky a bude tudíž rizikové pustit se do podrobnějšího pátrání. Přesto ani to naše dobrodruhy neodradí, a tak se vydávají na cestu vyzbrojení nejnovějšími hračičkami od jejich vedoucího.

Zároveň dostávají i speciální auto, které dokáže jezdit pod vodou a tudíž se může přizpůsobit vodnímu prostředí, což jim značně ulehčí cestu. Přesto ani díky dostupným technologiím nebudou mít na růžích ustláno a dostanou se do mnohdy ošemetných situací.

R-tým je příjemné čtení, doplněné černobílými ilustracemi, které dokreslují celý příběh. Postupně se seznamujeme s jednotlivými hrdiny a jejich úlohou v příběhu. Zároveň nám ukazují jejich schopnosti, které je dostaly do R-týmu. Jsou zde vtipné hlášky, slovní přestřelky mezi jednotlivými postavami a nechybí ani určitá dávka napětí. Pokud jste dítě a máte rádi takovéhle příběhy, myslím, že právě R-tým je ideální volbou.
Děkuji naladatelství Fragment za poskytnutí recenzních výtisků.
Kde je můžete koupit: Vlčí dítě a Hrozba z hlubi

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 es ef es ef | Web | 25. února 2013 v 20:27 | Reagovat

To může být super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama