3 krát Tereza – mladá krev české fantastiky

27. února 2013 v 19:33 | Polgara |  Kulturní prožitky

...


Včerejší akce pořádaná v knihovně na Náměstí 14. října byla, co se týče zážitků a poznatků víc než zajímavá. S Temnářkou jsem měla sraz v půl třetí na Florenci. Místo setkání jsem dala klasicky u McDonaldu, poněvadž tam trefím i já se svým orientačním nesmyslem. Díky bohu za mobily, poněvadž bez nich bychom se s Terkou asi jen těžko hledaly. Smějící se Nicméně po trochu větším tápání jsme se našly a s vítězoslavným výrazem zamířily ke knihovně. Tady ovšem nastal problém číslo dvě.

Zarazilo mě, jak někteří revizoři dokáží prudit člověka jenom, protože má trochu výraznější oblečení. V tomto případě to odskákala Temnářka, kterou dotyčný otravoval s tím, že špatně označil lístek. Těch řečí, co měl okolo. Člověk si v tu chvíli připadal, jako kdyby někoho zabil a ne jen špatně označil lístek. Nechci mu křivdit, ale přišlo mi, že se v tom vyžíval. A mohou i za to jeho poznámky ve stylu: "No ale jak mám vědět, že ten lístek je z dneška, když nevidím datum, ale jen čas?" Revizoři mi nijak zvlášť nevadí, na černo nikdy nejezdím, ale vadí mi, když se do někoho naváží jenom, protože mohou a chtějí si tím něco dokázat.

Potom, co jsme šly směrem ke knihovně, tak jsme se překvapivě ptaly na cestu, tedy já jsem se ptala. Zakončily jsme to policajty, kteří se na nás pobaveně podívali, ukázali nám správný směr a prohlásili: "Knihovna je přímo naproti." Můj orientační nesmysl radši ponechám bez komentáře. Smějící se

Na místě konání se Terka doptala na Mílu Lince, jenž jí akci pomáhal zorganizovat. Zavedl nás do klubovny, dostaly jsme i výborné kafe a pak se ti dva pustili do rozhovoru. Bylo velmi zajímavé je poslouchat a dozvěděla jsem se celkem dost nového. Navíc měli takovou menší přestřelku Brno versus Praha. Pobavil mě Lincův komentář, že už v Brně přešli z oslíků na koníky.

Postupně začali přicházet i první návštěvníci a klubovna se plnila lidmi. Nevím, jestli si to pamatuji přesně, ale bylo nás tam kolem dvanácti, možná i patnácti. Dokonce i nějací ti pánové dorazili.

Na Temnářce bylo na začátku besedy vidět, že je trochu nervózní. Ale pak se toho ujala s plnou parádou a začala zajímavě vyprávět. Taky nám představila další dvě Terky, které nakonec bohužel nedorazily. Colleen TB alias Tereza Benešová a Tereza Janišová. Představila nám jejich tvorbu a je samotné, takže to nakonec svým způsobem byla beseda třikrát Tereza.

Zpestřením byla soutěž, kterou vymyslela Temnářka. Jednalo se o otázky zaměřené na její literární tvorbu a dokonce připravila i příjemnou odměnu.

Kolem sedmé byla beseda rozpuštěná, taky za to mohl fakt, že knihovna zavírala v sedm hodin. Přiznám se, že mě trochu víc překvapil příchod Standy Rulce, který se tam objevil pár minut po zahájení. Z těch známějších tvářích tam byla Monica Otmili, Edith Holá a víc lidí jsem bohužel neznala. Pak ještě spisovatel Míla Linc jehož jsem zmiňovala výše.

Potom, co nás rozpustili, tak jsme tam většina ještě chvíli seděli a povídali si. Po čase se ke mně a k Moni přidal i Standa a Edith. Nakonec jsme se museli přesunout do KFC, které je na Andělu. Zbyly jsme jen my čtyři a to Edith. Temnářka, Moni a já. Přiznám se, že to byla trochu drbárna, ale zasmály jsme se. Rozebíralo se i druhé pokračování sborníku Pohádek pro Kulíšky.

Jen je škoda, že jsme nikdo neudělal žádné fotografie. Foťák jsem sice měla, stejně tak Edith, ale nakonec byl jediný akční fotograf Míla, tak snad nějaké fotky budou. Usmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Often Often | Web | 27. února 2013 v 20:25 | Reagovat

povedené:)

2 Jitka Jitka | E-mail | Web | 28. února 2013 v 16:53 | Reagovat

Dovol, abych se představila :-) Jsem Jitka, jedna z těch neznámých tváří. Na besedě jsem seděla úplně na kraji první řady (když nepočítáme tu poloviční řadu ještě před ní, kde nikdo nezakotvil :-D )

3 nel-ly nel-ly | Web | 1. března 2013 v 15:56 | Reagovat

škoda.... snad příště
musíme Temnářku častěji dostávat do Prahy, protže Brno je fakt daleko :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama