Za svitu měsíce (2007)

2. prosince 2012 v 19:37 | Polgara |  Seriály
***


Je zvláštní, jak se k některým seriálům dostanete anebo za jakých pocitů je sledujete. Tento seriál jsem objevila díky Abyss, která se o něm zmiňovala. Jelikož vím, že tato autorka má talent najít zajímavé a dobré věci ke koukání, neodolala jsem a zhlédla prozatím osm dílů. Prozatím, co nejdřív se hodlám pustit do těch zbývajících, protože tento seriál je chytlavý, zvláštní a něčím originální. Někteří z vás možná při čtení prvních řádků obrátí oči v sloup a prohlásí něco o bláznivé puberťačce, který nesleduje nic jiného, než jen hlouposti s upíry. Pro ně mám jednu jedinou otázku: "Kdo z nás nemá nějakou úchylku, od které očekává jediné - aby si vyčistil hlavu?"
Přesto mě tento seriál překvapil tím, že není pouhým zabíječem mozkových buněk, ale dává divákovi i jakési poučení a snaží se přesvědčit mladé slečny o tom, že být upírem není žádná výhra. Hlavním hrdinou příběhu je "mladý" upír Micky, pracující jakožto soukromý detektiv. Patří mezi tu sortu upírů, která se snaží s lidmi sžít, a proto pomáhá honit ty tvory noci, kteří si s lidmi hrají jako kočka s myší a myslí si, že mohou všechno a nikdy a nic je nedostihne.
Během svých záchranářských aktivit, se tento charizmatický detektiv seznámí s blonďatou reportérkou Beth, které zachránil život. Právě ona mu pomáhá při plnění jeho úkolů a dostane se k informacím, které jemu zůstávají utajené. Postupně se ti dva začnou sbližovat a to poté, když mu dá Beth napít své krve, aby jej udržela při životě.
Jak se z Micka stal upír? Jednoho dne se zamiluje do neuvěřitelně nádherné ženy, Caroline, která ho během jejich svatební noci přemění na to, čím je ona sama. Na upíra. Během všech dosud viděných dílů je viditelné, že Mick se s tou přeměnou dosud nesmířil. Je zde zajímavě vykreslen jeho vnitřní boj a zobrazeny jeho myšlenkové pochody, které dost ovlivňují další pokračování. Bohužel však má tento seriál jen 16 dílů, a to i přestože měl velmi dobré ohlasy. Navíc získal ocenění v podobě nejlepšího TV dramatu roku 2008 (People´s Choice Award).
Je zbytečné popisovat, jak tu popsali upíry. Tady jde spíše o jejich psychiku, snahu přizpůsobit se tomu, jak rychle (alespoň podle jejich měřítek) se lidstvo mění. Pobavilo mě vložení Čističů. To jsou ti, kteří uklízí binec po upírech, kteří si při krmení nechají unést a nadělají svinčík. Hrdinu také obklopují postavy, jež prochází celým seriálem. V první řadě zmiňme jeho o mnoho set let staršího přítele upíra, detektiva s tmavou pletí, přítele Beth, jeho "mrtvou" ženu Caroline, majitelku zpravodajství, v němž Beth pracuje a mnoho dalších.
Nechybí samozřejmě ani melodie, která doplňuje celý příběh. Tady je však jedna výhoda. Divák je natolik ponořen do příběhu, že hudbu vnímá pouze okrajově, a pak si není schopen vybavit ani jednu znělku. Což je dobře, ne? Ale některé zklamu v tom, že další série se podle nejnovějších informací nedočkáme. Pokud však po tomto seriálu zatoužíte, vyšel v edici o čtyřech dvd.
Zdroje obrázků: Serialzone a Filmarena
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ANA ANA | Web | 6. září 2014 v 20:41 | Reagovat

Znám jiný Moonlight, to byl spíš detektivní seriál a hrál tam Bruce Willis. A celkem dobrej. Ten seriál i Bruce.
Tento Moonlight nezná, asi se po něm poohlédnu. Nevadí mi upíři, pokud to má dobrý děj. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama