Švédská trojka po Podmořansku

26. prosince 2012 v 1:43 | Polgara |  Fan fiction povídky
Jde o povídku do soutěže, kterou pořádá na svém blogu naše stará známá Temnářka. A jestli povídka potřebuje věkové omezení? Nu, posuďte sami :D


Zorena pobaveně sledovala Atalana schovaného za jedním z mnoha regálů v knihovně. Všimla si ho hned na začátku, co sem s novicem přišla, aby mu vysvětlila, které knihy smí a nesmí používat. Její smysl jí našeptával, že velekněz v tom vidí víc než je. Musela se mu v duchu smát, ale na hlas by to nikdy neřekla. Neměl důvod žárlit. Prostě jenom plnila svoje povinnosti. Navíc kdyby měl někomu nadávat, tak jenom sobě. To on jí o to poprosil. Zakroutila hlavou a znovu se začala věnovat mladíkovi, jenž na ni upíral svoje údivem rozšířené oči.
Atalan nakvašeně pozoroval Zorenu, jež něco vysvětlovala nově příchozímu čaroději. Každý, kdo k nim přišel, tak potřeboval zpočátku nějaké vedení, a proto požádal swérskou čarodějku aby se toho ujala. Teď si za to nadával. Nikdy předtím se v ohrožení necítil, ale teď…sám se nechápal, co ho k tomu vede.
"Smím se zeptat, co tady vyvádíš? Jestli mě paměť neklame, tak kdo by měl být hlídaný, tak to jsi spíš ty. Pochybuju, že má Zorena náladu na nějaké zálety. Ty máš problém odolat jakékoliv ženské a ji budeš podezírat z toho, že se vyspí s prvním novicem, který k nám přijde?" Velekněz leknutím nadskočil. Tohle na čaroději s černomodrými vlasy nesnášel. Dokázal se ke komukoliv přiblížit naprosto nečekaně. Ale hlavně naprosto nezvaně. Stejně jako jeho matka si nikdy neodpustil rýpavé komentáře.
"Co kdybys mi laskavě přestal číst myšlenky? Mám už tak dost starostí a ještě řešit tebe a tvoji zvědavost…" Atalan se snažil působit nepřístupně, ale nešlo. Femorian, jenž stál naproti němu, měl ve tváři výraz, který čaroděje rozesmíval.
"Dobrá, ale pojď prosím na stranu," odvětil čaroděj a vedl mladíka do opuštěné komnaty, kde byla pohodlná křesla, stůl a podle jeho očekávání i víno.
"Tak nejen sukničkář, ale i alkoholik? Atalane, Atalane, ty se nám hezky vybarvuješ," ušklíbl se Fem a zabořil se do nejbližšího křesla. Natáhl se pro karafu s vínem, aby si nalil, ale pak, jakoby si to během vteřin rozmyslel, tak ji položil zpátky a vyčkávavě upřel pohled na staršího čaroděje.
"Nuže, co mi k tomu řekneš? Tvoje myšlenky byly slyšet na míle daleko,"
"Nu doufám, že ne. Co se týče Zoreny, tak jsem použil jedno šikovné kouzlíčko, co jsem nedávno objevil, takže by moje myšlenkové pochody neměla slyšet."
"Když si to myslíš," odvětil pobaveně Femorian a škodolibě se na velekněze šklebil.
"Nech si toho! Máš mi pomoct a ne si ze mě utahovat," zabručel Atalan a nalil si plnou sklenici vína.
"Hele chlape, prober se. Zorena je z jiného těsta než si myslíš," Femorian se musel hodně přemáhat. Mluvit takhle o ženě, která byla ve své podstatě jeho matkou, mu přišlo divné, ale potřeboval toho žárlivce uklidnit.
"Ale je to ženská a krásná ženská,"
Tentokrát se už Fem neudržel a začal se smát. Tomu nešlo odolat. Vždyť Atalan se tvářil jako zmoklá slepice, navíc do sebe lil již druhou sklenku vína.
"A co si představuješ? Že ti nasadí parohy? Že ti s ním navrhne švédskou trojku anebo dostaveníčko v iridí stáji? Nepřijde ti to trochu divné i na tebe?"
Atalan vydal zvuk, který ze všeho nejvíc připomínal bručení starého medvěda po probuzení. Hladové, otrávené a velmi, velmi naštvané.
"Tedy to jsem si myslel, že máš víc rozumu," podotkl mladý čaroděj a radši se snažil, co nejdřív opustit místnost. V tomhle rozpoložení viděl Atalana málokdy, a tak se raději klidil z cesty.
Jakmile byl venku, vydechl, ale vzápětí málem dostal infarkt. Před ním stála Zorena, která měla ruce v bok a oči jí jiskřily pobavením.
"Švédska trojka po Podmořansku? Dostaveníčko v iridí stáji? To čteš neslušnou literaturu? Jeden horší, jak druhý. Ty spát, já musím našeho žárlivku uklidnit."
Nemusela ho pobízet dvakrát. Femorian vyklidil pole mile rád. Pro dobrotu na žebrotu. Pomyslel si ještě, než zmizel z doslechu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | E-mail | Web | 26. prosince 2012 v 12:24 | Reagovat

Tak mě napadá: Švédská trojka? Vědí vůbec, co je to Švédsko? :-D
A proč to je takové utnuté, já chci víc! :-D Jinak samozřejmě po ránu bomba, jsem se zasmála.

2 bigbiz bigbiz | Web | 26. prosince 2012 v 12:41 | Reagovat

Tak ta povídka byla super. Hlavně ten rozhovor mezi Atalawnem a Femorianem se mi líbil. Nádhera.

3 Natas Natas | Web | 26. prosince 2012 v 12:57 | Reagovat

Můj šálek kávy to není, takže nemohu soudit.

4 Storycollector Storycollector | Web | 27. prosince 2012 v 16:23 | Reagovat

Jestli by to nemělo být spíše vílí trojka. :D

5 nel-ly nel-ly | Web | 30. prosince 2012 v 23:53 | Reagovat

já chci výtisk Dostaveníčka v iridí stáji O_O
nutně ho potřebuju, vážně :D

na to, že je to vtipná povídka - a že jsem se nasmála - tak mi přišla chvilkama psaná až moc, já nevim, nuceně spisovně a kultivovaně, nepůsobilo to na mě dobře v takhle uvolněném textu, ale co už, jestli někdo umí psát tak, že by si jednou mohl říkat spisovatel jsi to ty a ač jsem od povídky čekala všechno možný, stejně jsi mě překvapila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama