Souboj Titánů (2010)

8. prosince 2012 v 19:46 | Polgara |  Filmy
***Kolikátý pokus o napsání recenze na tento film už to je? Doufám, že poslední. V první řadě bych se měla zmínit, že jsem věděla, že nová verze Souboje Titánů není o příběhu, ani o hereckých výkonech, ale v první řadě o efektech. Ty jsou sice skvělé, ale jedna věc nestačí na to, aby utáhla celý film


Přiznám se bez mučení, že jsem do poslední chvíle doufala v aspoň minimální snahu překonat verzi z roku 1981 a teď nemyslím efekty, ale příběh. Jenže ten si vzal v téhle verzi asi dovolenou na nějakém vzdáleném ostrově kdesi uprostřed oceánu. Neb to, co z nejznámější řecké báje udělali páni scénáristi, se jenom tak nevidí. A doufám, že už ani neuvidí.


Nuže, o čem příběh je. Lidé, kteří až dosud uctívali své bohy, se najednou vzbouří a začnou ničit staré pořádky. Což znamená už žádné prosby k řeckým bohům. Což se samozřejmě nelíbí nesmrtelným, a tak provedou trestnou výpravu proti lidem. Pominu, že zde dokonale zprznili Perseovo (Sam Worthington) zrození a jeho následné vstoupení na scénu těsně poté, co mu Hádes zabije jeho náhradní rodinu.


V další části jsme svědky postupného hrdinova přebírání jeho nové roli. Nejvíc mně asi mrzelo vynechání sovičky, která se v tomto remaku jenom mihla. Další, co mi přišlo trošku zvláštní, byla změna Pegasova zbarvení - Diův okřídlený kůň, kterého měl Perseus jakožto další pomoc ve svém boji. Mám dojem, že bílá barva měla svůj význam. Tak proč je probůh najednou černý? Uznávám, po efektní stránce je přímo dokonalý a vypadá mnohem lépe, než bílý...ale...ale dobře, nebudu rýpat.


Trošku víc mi vadilo věčné omílání hrdinovi neochoty přijmout jeho úděl a věčné předhazování toho, že je chudáček jenom člověk, naprosto obyčejný rybář. A tohle je co? Zaplácávání prázdného místa v příběhu? Pak mě překvapilo vložení kněžky Io (Gemma Artertonová), která je tam sice navíc, ale herečce se tuto postavu podařilo ztvárnit tak, že na konci je vám nejsympatičtější a fandíte ji, ať i ona najde svoje štěstí. Tato osůbka je totiž prokletá věčným mládím.


Zajímavá je rozepře mezi Diem (Liam Neeson) a Hádem (Ralph Fiennes), i když je fakt, že bůh podsvětí má ve filmu víc prostoru, než je zdrávo. No nic, popojedeme o kus dál. Zkusím přijít na to, co se mi líbilo, abych vás úplně neodradila. Takže, zvolená hudba se skvěle hodí k daným scénám a i kostýmy a prostředí, v němž se příběh odehrává, stojí za zhlédnutí. Hudbu má na svědomí Ramin Djawadi, jenž je autorem soundtracků k filmům Batman začíná, Lepší pozdě nežli později, Iron man, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly a mnoho dalších.

A co říct na závěr? Na zabití nudné chvíle je toto dílko dobré. Má cenu chodit na 3D verzi? Těžká otázka. Někomu se bude líbit, někomu ne. Já patřím do té druhé skupiny a to jsem byla právě na 3D provedení, možná proto bych zvolila zlatou střední cestu a počkala si, až film bude levně na dvd. Sice si chvíli počkáte, a aspoň tak nebudete litovat zbytečně vyhozených peněz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama