Princ z Persie: Písky času (2010)

8. prosince 2012 v 19:14 | Polgara |  Filmy
***

S Dastanem (Jake Gylenhaall) se seznamujeme v okamžiku, kdy brání svého přítele před kapitánem perské armády. Jeho mladší přítel totiž ukradl jablko, protože měl hlad.

Za krádež v Persii hrozil krutý trest, a tak Dastan odlákal od přítele pozornost a ukryl ho, zatímco on sám odlákal pozornost stráží. Ty ho však po delší honičce chytí. Když se však chystají vyplnit vykonat rozsudek, zastaví je samotný král Šaraman (Ronald Pickup), jenž chlapce přijme do své rodiny, protože v něm vidí něco víc, než jenom potulného zlodějíčka. Dastan dostane to, co by jinak neměl. Vzdělání, vznešené vychování a rodinu. Přesto však v mladíkovi zůstává něco z malého chlapce bez domova.

Dalším dějovým zvratem je okamžik, kdy Dastan vede útok na posvátné město Alamút, kde by se prý měly ukrývat zbraně od nepřátel. Princ netuší, že se jedná jenom o záminku, aby někdo mohl získat mnohem cennější věc, vzácnou dýku, zvanou Písku času, díky níž může majitel ovládat čas.

Mám dojem, že už jsem se o tom zmiňovala, ale Písky času měly to, co Souboji Titánů chybělo. Zajímavý, i když možná trochu jednoduchý příběh. Dobře propracované efekty a skvělou přehlídku hereckých výkonů, které taky s filmem udělají svoje. Plus mě zaujala hudba, která má své kouzlo a je poslouchatelná i mimo film.

Zajímavou součástí jsou příběhu je postupné sbližování prince Dastana a princezny Taminy (Gemma Artentonová). Ty jejich slovní přestřelky, než jim dojde, že jsou stvořeni jeden pro druhého. Navíc musím herce obdivovat za to, jaké výkony předvedli, když si uvědomím, že se natáčelo v Maroku při nesnesitelných 50 stupních a vysoké nadmořské výšce. Mnozí z herců museli projít také zaškolováním v jízdě na koni, třeba představitelka princezny Taminy, která tak díky tomu přišla k novému životní lásce.

Poté mě okouzlily kulisy a kostýmy, které příběhu dodávaly na uvěřitelnosti. Třeba princezniny šaty, anebo třeba palác ve městě Alamút, samotná dýka měnící čas, anebo město, v němž se seznamujeme s hlavním hrdinou. Mám dojem, že režisér odvedl dobrou práci a na tento příběh se bude ještě dlouho vzpomínat. I když přiznávám, že mi místy dělalo problém poznat, co je přítomnost a co budoucnost, ale pak se už člověk chytí a jenom napjatě čeká na konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama