Mentalista (2008)

2. prosince 2012 v 20:37 | Polgara |  Seriály
***


Další seriál, který jsem objevila v nedávné době. Některé díly už jsem sice viděla v průběhu roku na nově, ale moc často jsem se na něj nedívala díky pozdějšímu vysílacímu času. Takže, když se ke mně dostala možnost podívat se na první dvě série tohoto seriálu, neodolala jsem. Zatím jsem u jedenáctého dílu druhé série.
Nicméně, hlavní postavou, která příběh táhne, je Patrick Jane (Simon Baker - znáte ho především z filmu Ďábel nosí Pradu, kde si zahrál roli mladého, úspěšného a tak trochu arogantního spisovatele), jenž využívá svých schopností k tomu, aby často neoficiálními způsoby, dokázal chytit podezřelého. Mentalista je člověk, který dokáže pomocí hypnózy a sugesce vyřešit případy, u nichž si vylámou zuby i ti největší profesionálové. K tomu mu také slouží všímání si detailů lidského chování, hledání téměř neviditelných důkazů a jeho nadání manipulovat s lidmi.
V seriálu najdeme i další postavy, které tvoří tým, v němž Patrick figuruje. Jane Patrick tam podle slov jeho nadřízené působí jako konzultant. Onou nadřízenou je Teresa Lisobonová (Robin Tunney), jež velmi často musí překousnout Patrickovo arogantní chování a jeho snahu, řešit případy po svém.
Dalším, kdo je v této partě, je Kimball Cho (Tim Kang), muž, který toho moc nenamluví, ale když už jde do akce, můžeme od něho čekat jenom profesionální chování a snahu, chránit nejenom sebe, ale především své okolí.
Wayne Rygsby (Owain Yeoman), tato postava vyrovnává Kimballovu mlčenlivost. Když však dojde na akci, stejně jako jeho kolegové, i on odhodí svoje pravé já a stane se vzorem pro všechny agenty. V průběhu seriálu se také dozvíme o jeho citech k jeho kolegyni agentce Grace van Peltové (Amanda Righetti).
Nedílnou součástí příběhu je postava vystupující pod jménem Rudý John. Právě tento muž, donutil Patricka k tomu, aby se stal součástí vyšetřovacího týmu. A jak se mu to podařilo? Aby Johnovi ukázal, že není radno si s ním zahrávat, zabil mu jeho ženu a dceru, proto teď Patrick netouží po ničem jiném, než po odplatě. Jeho touha vyvrcholí v okamžiku, kdy Rudý John, díky svému pomocníkovi, jehož zasadí do středu CBI, zabije Patrickovi známé. Jde o několik agentů a bývalého nadřízeného Lisbonové Sama Bosca (Terry Kinney). Svůj čin vysvětluje tím, že chtěl, aby jeho případ opět převzal Patrick Jane a dodává, že náš hlavní hrdina potom toužil také. Jenže, pochybuji, že by Jane zvolil takovýhle způsob, aby s k případu zase dostal.
V seriálu můžeme zapomenout na tradiční způsoby vyšetřování, které známe z kriminálky Las Vegas, protože Patrickova postava to ani nedovoluje. Takže, jediné co zůstává stejné, je hledání údajů o pachatelích, které většinu času zajišťuje agentka van Peltová. Pravda, některé příběhy nejsou zrovna moc originální, ale díky nádechu jakéhosi tajemna, získávají své kouzlo. Navíc se na ně díváte proto, abyste konečně zjistili totožnost Rudého Johna, jenž našim hrdinům stále uniká a jenom se jim svými činy vysmívá. Nicméně, ani tento důmyslný vrah není dokonalý a v druhé sérii udělá chybu, která našim kriminalistům ukáže, že i on je polapitelný.
I zde se setkáme s návraty do minulosti, které nám odhalují důvody chování některých postav. Jedná se především o Patricka Janea, jeho dětství, jeho dospělost a vzpomínky na Rudého Johna.
Ještě dodávám, že pokaždé, když bude mít díl v názvu slovíčko red, můžete si být jisti, že se tam vyskytne zmínka o Rudému Johnovi.
Zdroje obrázků: Cinemo a nova
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 11. srpna 2013 v 18:19 | Reagovat

Skvělý seriál !! Kdysi jsem ho doslova hltala. Dneska už tak moc ne, ale když mám čas a zrovna hraje ráda se podívám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama