Lost Girl (2011)

2. prosince 2012 v 21:00 | Polgara |  Seriály
Psáno v době, kdy ještě nebyla na světě druhá série

Na tento seriál jsem narazila díky Nel-ly a jejímu článku o všem, co v nedávné době viděla. Na dobré typy, na co se kouknout a neumřít u toho nudou chodím většinou k Abyss a teď i k Nel-ly. Seriál má prozatím jen 13 dílů a jedná se o první sérii, doufám, že neskončí jako většina seriálů a neutnou to v tom nejlepším. Takhle skončil Legend of the Seeker, Za svitu měsíce a víc si bohužel nevybavím.
S hlavní hrdinkou, ženou jméno Bo (Anne Silk) se setkáváme okamžiku, kdy je v jednom nočním klubu a kontakt s ní naváže nějaký muž. Ona ho odmítne s tím, že nemá zájem. Nicméně, v tom okamžiku se tam objeví dívka s blonďatou parukou na hlavě a začne zákazníkům vybírat kapsy. Všimne si ji ten muž, který se snažil svést Bo a nabídne mladé dívce něco k pití. Ta to přijme, ale hned potom odejde. Muž ji následuje, do s ní do výtahu, kde se Kenzi (tak se ta dívka jmenuje) udělá špatně. Je jí jasné z čeho a na rovinu se muže zeptá, co jí dal do pití. Muž odpoví, že něco, po čem bude dostupnější. Pokusí se jí opět svést, ale nepodaří se mu to, neboť v ten okamžik do výtahu vstoupí Bo a vypořádá se s ním po svém způsobu.
Tato záhadná žena je totiž succuba, tvor živící se sexuální energií, jedinou nevýhodou její moci je, že její partner většinou umírá. Nicméně Kenzi (Ksenia Solo - mohli jste ji vidět Černé labuti, seriálu Za svitu měsíce, Kojakovi atd.) si její počínání nahraje na mobil, ale o tom Bo neví, tudíž dívku odnese k sobě domů, aby se tam vyspala z nejhoršího. Ráno po probuzení se Kenzi vybavuje všechno, co večer zažila a utvrdí ji v tom nahrávka na mobilu. Bo se vyděsí, že jí zase odhalili a bude muset utéct, jenže s Kenzi se nakonec vyklube první člověk, který se succuby nebojí.
Nicméně, ani jedna s žen netuší, že jejich večerní zábava přilákala pozornost policisty Dysona a jeho společníka, kteří musí vyšetřovat zabití onoho muže. Dyson a Bo totiž patří do světa bytostí, které se snaží žít normálně mezi lidmi, ale přesto musí naplňovat svoje základní životní potřeby. Bo a její nová kamarádka postupně poznávají svět starých a tajemných Fae, tak se totiž ti tvorové označují a naše succuba se musí rozhodnout, na jakou stranu se přidá. Zda se stane temnou či světlou Fae.
Ona se však nechce přidat k nikomu, a tak si zvolí zlatou střední cestu, čímž všem zamíchá kartami, protože se stane nezávislou a může si čistě teoreticky dělat, co chce.
Je to zvláštní seriál a svým způsobem i originální, jen škoda, že je zatím jen 13 dílů. Nicméně zaujme vás promyšlenost světa Fae a dokonalost, s jakou dosud unikají odhalení lidem. Přičemž někdy je to jenom o vlásek, protože nedokážou potlačit svoje pudy a někteří se dost zajímavým způsobem přizpůsobili běžnému životu. A tak Bo a Kenzi, aby si nějak vydělaly na život, založí malou soukromou detektivní kancelář, která podle letáčku, jenž vyrobí, řeší případy, nad nimiž policie zlomila hůl.
Na příběhu je krásně vidět, jak toho málo Bo ví, jak o sobě, tak o světě, do něhož patří. Najde si ochránce v podobě Dysona a majitele baru pro Fae Tricka, kteří mají větší moc, než dávají najevo. Svými činy si samozřejmě získá mocné nepřátelé, a pak se v nečekané chvíli na scéně objeví její milá příbuzná. Neřeknu jaká, protože tím bych vyzradila víc, než chci.
Jen je škoda, že scénáristé neměli víc peněz, že nemohli využít všechen potenciál, který tento vymyšlený svět nabízel. Ale přesto je to pořád to lepší, rozhodně kovatelnější, než takový Merlin, který mě celkem zklamal. Čekala jsem víc. Pořád váháte, zda svůj čas věnovat nějaké Lost Girl? Pokud máte rádi fantasy bytosti, mytologii a celkem slušnou dávku akce a napětí, je Lost Girl právě pro vás.
Zdroj obrázků: Blastr a 2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama