Legenda o Hledači/Legend of the Seeker (2008)

2. prosince 2012 v 20:29 | Polgara |  Seriály
***

Netušila jsem, že se někdy objeví dílko natočené podle jedné známé knižní série, u něhož si budu muset neustále připomínat svoje pravidlo číslo jedna: "Ber filmy a seriály natočené podle knih jako samostatné dílo. Užívej si, že jsou tvoji oblíbení hrdinové dáni na filmové plátno a ty se můžeš pokochat dalším epickým fantasy příběhem. Stručně řečeno nešťourej se v tom a užívej si." Jenže když se člověk těší, že jeho milovaný příběh konečně někdo zfilmoval a bude mít možnost si ho vychutnat se všemi digitálními vymoženostmi, herci, kteří odpovídají jeho představě, krajině...a pak dostane jen chabou napodobeninu něčeho, co nebylo určeno jenom pro náctileté, ale i pro ty starší. V první řadě Goodkind nepíše pohádku, která na dorost sype moudra, a kde dobro snadnou zvítězí nad zlem.
Seriál jsem sledovala v době, kdy díly teprve natáčely, kdy fungovaly české fan stránky, a kdy se jednalo o chytlavou novinku. Vlastně jsem na něj narazil jak jinak než díky Abyss.
Moje obavy se zřejmě naplnily, seriál nemá s knižní předlohou společného téměř nic, pokud ovšem nepočítáte názvy. Ano, máme zde tři hlavní postavy Hledače Richarda Cyphera, Čaroděje prvního řádu Zeddicuse Zu'la Zorandera (pro rodinu a přátelé je znám jako Zedd) a Zpovědnici Kahlan (kejlen) Amnell. Než se však ti tři vydají na cestu a započne jejich hlavní putování, musí Kahlan a Zedd mladého muže přesvědčit, aby přijal svůj úděl. Právě Richard je totiž díky dávnému Proroctví předurčen k tomu, aby zabil tyrana Darkena Rahla. Právě Rahl mohl za kruté vyvraždění všech prvorozených dětí v Brannidonu.
Netušil však, že se najde někdo, kdo poruší jeho příkaz. Právě Zedd odnesl Richarda do bezpečí na opačnou stranu magického světa. Právě sem se musí Kahlan a její sestra vydat, aby našly Hledače z Proroctví. Což se jim také podaří, vlastně jenom Kahlan, poněvadž její mladší sestra při plnění úkolu padne do zajetí. Když Čaroděje přesvědčí, ať jmenuje nového Hledače, kterým není nikdo jiný, než Richard Cypher, vše se zkomplikuje a oni se musí urychleně vydat na cestu.
Názory na tento seriál jsou různé. Jelikož jsem Meč pravdy dřív četla, měla jsem neustálé nutkání srovnávat seriál s knižní sérií. Ano, něco se jim povedlo, připravili nám příjemné chvíle s našimi hrdiny, ale za jakou cenu? Za cenu velkého okleštění Goodkindových knih?
Jenže když se na to podívám nezaujatým pohledem, musím uznat, že je to dobrá podívaná podobná Xeně či Herkulovi. Magie, trocha té erotiky, souboje s meči, pohlední hrdinové, zajímavé nápady na příšerky převedené do digitální podoby, krásná hudba, dokonalý svět s nádhernou krajinou, nikdy nekončící boj dobra se zlem. Z článku se může zdát, že se mi seriál nelíbil. Ba naopak, líbil. Jinak bych se na něj nedívala již po třetí.
Zdroje obrázků: karaoketexty a abcstores
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama